Hlavní navigace

Xerox úspěšně vsadil na vlastní vývoj

[Tisková zpráva] Praha, 23. ledna 2007 – Vědečtí a vývojoví pracovníci společnosti Xerox a výzkumného centra Palo Alto Research Center získali ve Spojených státech za uplynulý rok 558 patentů, to představuje 27% nárůst ve srovnání s rokem 2005. Tento nárůst je dokladem intenzivního zaměření společnosti na rozvoj nových technologií, které se stanou základem nové generace produktů, řešení a služeb.

Společný japonský podnik Xeroxu, Fuji Xerox, obdržel v roce 2006 patentovou ochranu pro 255 technologických inovací, celkový počet nově udělených patentů tak pro celou skupinu Xerox dosáhl hodnoty 813 patentů.

"V uplynulém roce jsme se více soustředili na vývoj a výzkum v oblasti zákaznických řešení a zároveň jsme byli aktivnější při podávání návrhů na patentovou ochranu výsledků našeho výzkumu,” uvedla Sophie Vandebroek, prezidentka Xerox Innovation Group technologická ředitelka Xeroxu. "Patentované inovace nám také umožní nabízet výrazně vylepšené služby pro správu dokumentů v rámci iniciativy Smarter Document Management.”

Mezi významné inovace s patentovou ochranou přidělenou v roce 2006 patří:

  • Nástroj pro analýzu přirozeného jazyka a metoda pro třídění dokumentů, které náleží do více klasifikačních tříd: oba softwarové patenty podporují úsilí Xeroxu v oblasti textové analýzy a automatického zpracování textu. V budoucnosti umožní uvedení nových typů služeb.
  • SW i HW patenty spojené s technologií paralelního tisku pro produkční systémy Xerox Nuvera: Paralelní architektura umožňuje dvojnásobení rychlosti tisku spojením dvou tiskových systémů v rámci jednoho zařízení. První stroj tohoto typu bude na trh uveden již v roce 2007.
  • Průhledné moaré citlivé na zápis, obrazové vodoznaky, lesklé aplikace a variabilní vodoznaky: tyto čtyři technologie zvyšují úroveň zabezpečení tištěných dokumentů před kopírováním a falšováním.
  • Technologie spojené s novou generací EA toneru: nový proces pro výrobu tiskových náplní, který pracuje na molekulární úrovni namísto tradičního rozmělňování toneru na miniaturní částice.
  • Technologie pro výrobu polovodičových nanočástic: postupy vyvinuté vědeckými pracovníky Xeroxu rozvíjejí možnosti při výrobě tištěných organických elektronických obvodů a zařízení.

Xerox do vývoje nových technologií investuje každoročně přibližně 6 % svého obratu. Výsledkem je více než 8 000 platných patentů a neustálý příliv technických novinek a vylepšení, které zákazníkům společnosti nabízejí kvalitnější, rychlejší a levnější tisk a pokročilé služby, které usnadňují práci zpracování, archivaci, distribuci a vyhledávání velkých objemů dokumentů.

Vědečtí pracovníci xeroxu se věnují celé řadě oborů spojených s oblastí tisku a správy dokumnetů, patří mezi ně například počítačová věda, elektromechanika, ergonomie, chemie, vývoj nových materiálů a další. Za své úsilí na vědeckém poli Xerox získal od americké Asociace pro produktový vývoj a management ocenění Outstanding Corporate Innovator (Vynikající firemní inovátor). Výsledky výzkumu a vývoje Xerox v nejkratší možné době začleňuje do svých produktů a řešení nebo je licencuje či prodává dalším stranám. Pro podrobnější informace navštivte prosím www.xerox.com/in­novation.

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu