Hlavní navigace

Xerox úspěšně vsadil na vlastní vývoj

23. 1. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 23. ledna 2007 – Vědečtí a vývojoví pracovníci společnosti Xerox a výzkumného centra Palo Alto Research Center získali ve Spojených státech za uplynulý rok 558 patentů, to představuje 27% nárůst ve srovnání s rokem 2005. Tento nárůst je dokladem intenzivního zaměření společnosti na rozvoj nových technologií, které se stanou základem nové generace produktů, řešení a služeb.

Společný japonský podnik Xeroxu, Fuji Xerox, obdržel v roce 2006 patentovou ochranu pro 255 technologických inovací, celkový počet nově udělených patentů tak pro celou skupinu Xerox dosáhl hodnoty 813 patentů.

"V uplynulém roce jsme se více soustředili na vývoj a výzkum v oblasti zákaznických řešení a zároveň jsme byli aktivnější při podávání návrhů na patentovou ochranu výsledků našeho výzkumu,” uvedla Sophie Vandebroek, prezidentka Xerox Innovation Group technologická ředitelka Xeroxu. "Patentované inovace nám také umožní nabízet výrazně vylepšené služby pro správu dokumentů v rámci iniciativy Smarter Document Management.”

Mezi významné inovace s patentovou ochranou přidělenou v roce 2006 patří:

  • Nástroj pro analýzu přirozeného jazyka a metoda pro třídění dokumentů, které náleží do více klasifikačních tříd: oba softwarové patenty podporují úsilí Xeroxu v oblasti textové analýzy a automatického zpracování textu. V budoucnosti umožní uvedení nových typů služeb.
  • SW i HW patenty spojené s technologií paralelního tisku pro produkční systémy Xerox Nuvera: Paralelní architektura umožňuje dvojnásobení rychlosti tisku spojením dvou tiskových systémů v rámci jednoho zařízení. První stroj tohoto typu bude na trh uveden již v roce 2007.
  • Průhledné moaré citlivé na zápis, obrazové vodoznaky, lesklé aplikace a variabilní vodoznaky: tyto čtyři technologie zvyšují úroveň zabezpečení tištěných dokumentů před kopírováním a falšováním.
  • Technologie spojené s novou generací EA toneru: nový proces pro výrobu tiskových náplní, který pracuje na molekulární úrovni namísto tradičního rozmělňování toneru na miniaturní částice.
  • Technologie pro výrobu polovodičových nanočástic: postupy vyvinuté vědeckými pracovníky Xeroxu rozvíjejí možnosti při výrobě tištěných organických elektronických obvodů a zařízení.

Xerox do vývoje nových technologií investuje každoročně přibližně 6 % svého obratu. Výsledkem je více než 8 000 platných patentů a neustálý příliv technických novinek a vylepšení, které zákazníkům společnosti nabízejí kvalitnější, rychlejší a levnější tisk a pokročilé služby, které usnadňují práci zpracování, archivaci, distribuci a vyhledávání velkých objemů dokumentů.

Vědečtí pracovníci xeroxu se věnují celé řadě oborů spojených s oblastí tisku a správy dokumnetů, patří mezi ně například počítačová věda, elektromechanika, ergonomie, chemie, vývoj nových materiálů a další. Za své úsilí na vědeckém poli Xerox získal od americké Asociace pro produktový vývoj a management ocenění Outstanding Corporate Innovator (Vynikající firemní inovátor). Výsledky výzkumu a vývoje Xerox v nejkratší možné době začleňuje do svých produktů a řešení nebo je licencuje či prodává dalším stranám. Pro podrobnější informace navštivte prosím www.xerox.com/in­novation.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017