Hlavní navigace

Xerox zvyšuje výkon a kvalitu výstupů systému iGen3

20. 6. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 19. června 2008 – Nejproduktivnější vysokorychlostní digitální produkční systémy na trhu nabízejí uživatelům kvalitnější výstupy, produktivitu a posouvají ziskovost na zcela novou úroveň.

Společnost Xerox reaguje na tento trend a představuje sadu Automated Color Quality Suite Press Matching System pro své digitální produkční systémy Xerox iGen3 90 a 110, které nabízejí vysoký výkon a kvalitu srovnatelnou s ofsetovým tiskem. Nová sada zrychluje nastavení tisku, zkracuje dobu pro produkci a zajišťuje stálost barev a automatické barevné srovnání se systémem Pantone. Běžnou údržbu a úpravu barev spojenou s chodem vysokorychlostního produkčního systému lze nyní více zautomatizovat. Sada Automated Color Quality Suite odnímá obsluze úkoly, jako jsou kalibrace nebo sladění barev, které se tradičně prováděly manuálně.

„Před osmi lety nastartoval iGen3 revoluci v grafické komunikaci, když pomohl poskytovatelům tisku realizovat nové typy úloh, jež jim přinesly nové příjmy,“ řekl Richard Jílek, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. „Představením sady Automated Color Quality Suite se to nejlepší stává ještě lepším. Poskytovatelé tisku mohou nyní svým zákazníkům nabídnout špičkové barvy a současně dosahovat delší doby provozu a tím zvyšovat svoji ziskovost.“

Nová vylepšení umožňuje integrace vestavěného spektrofotometru, který měří barvy vzorových tisků během průchodu papíru systémem. Inovace v technologii tvorby profilů přinášejí přesné syté barvy, vyvážené bezbarvé oblasti, výjimečné detaily stínů a hladké výrazné části. Obsluha může využít soubor navržený pro ofsetový tisk, poslat ho do systému iGen3 a jednoduše dosáhne požadovaného výstupu. Omezením lidských zásahů se dosahuje přesného a konzistentního sladění barev na více systémech.

Další vlastnosti sady Automated Color Quality Suite:

  • Pokročilá tvorba profilů umožňuje větší barevnou stálost a realistické všední motivy, jako jsou tváře nebo obloha, a automaticky během pár minut upravuje barvy, aby co nejpřesněji ladily se standardy ofsetového tisku. Může se přesně sladit se standardem GRACoL (General Requirements for Applications in Commercial Offset Lithography) a pro vyšší výkon využít výhody tvorby profilů ICC (International Color Consortium) DeviceLink. GRACoL je odvětvový standard pro ladění barev a nabízí zdroje pro tvorbu profilů u nejčastějších úloh. ICC DeviceLink Profiling umožňuje rychlejší zpracování a vylepšenou reprodukci barev.
  • Automatická kontrola barev zajišťuje díky rychlé kontrole systému přesný tisk barev a omezuje také zbytečnou údržbu.
  • Automatická kalibrace omezuje potřebu manuální kalibrace a vrací tiskový motor do standardního stavu, čímž snižuje nesrovnalosti v barvách způsobené změnou teploty a vlhkosti a každodenním používáním.
  • Automatická kalibrace barevného bodu zajišťuje přesnost barev licencovaných ze systému Pantone a snižuje potřebu manuálního nastavování barev tím, že si načte barevné hodnoty vytištěných částí, srovná je s referenčními hodnotami a upraví vzorec CMYK pro každý barevný bod.

Tato vylepšení zvyšují výkon i kvalitu systému iGen3, který je tak ideálním řešením pro tisk ziskových celobarevných výstupů, které sahají od personalizovaných dopisů a katalogů až k marketingovým materiálům a fotoalbům.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se