Hlavní navigace

YouTube mluví dalšími jazyky

19. 6. 2007

[Tisková zpráva] YouTube představuje místní jazykové mutace v Brazílii, Francii, Irsku, Itálii, Japonsku, Nizozemsku, Polsku, Španělsku a Velké Británii

Paříž – 19. června 2007 – Společnost YouTube, LLC, provozovatel světově nejoblíbenějšího portálu pro publikování a sdílení originálně vytvořeného video obsahu, dnes představila novou mezinárodní podobu.

Místní verze YouTube jsou nyní k dispozici v Brazílii, Francii, Irsku, Itálii, Japonsku, Nizozemsku, Polsku, Španělsku a Velké Británii. Dnešní oznámení je prvním krokem k vytvoření plně lokalizovaných webových stránek ve všech těchto devíti zemích.

V rámci první fáze tohoto projektu bude každá z webových stránek plně přeložena, dostane domovskou stránku v místním jazyce a v témže jazyce bude fungovat i vyhledávání. Postupem času budou všechny stránky uživatelům nabízet plně „lokální“ zkušenost, která umožní specifické hodnocení video záznamů a komentářů, stejně jako vytvoření sekcí Video, Kanál, Kategorie a Komunita.

„Video je mezinárodní formát, který umožňuje lidem po celém světě komunikovat a vyměňovat si názory. Díky lokalizaci bude naše globální služba ještě relevantnější pro místní komunity v různých částech světa,“ prohlásil spoluzakladatel a generální ředitel YouTube Chad Hurley. „YouTube bude nyní dostupnější a zajímavější pro mezinárodní uživatele a těšíme se, že během následujících měsíců budeme moci představit nové verze v dalších jazycích.”

„Od samého počátku jsme se soustředili především na to, abychom uživatelům YouTube poskytli fantastický produkt a skvělý uživatelský zážitek,“ říká další spoluzakladatel YouTube a hlavní manažer pro technologie Steve Chen. „Máme radost, že dnes můžeme náš produkt nabídnout globální komunitě a poskytnout uživatelům v různých zemích stránky, které budou nejen relevantní pro jejich prostředí, ale budou i mluvit jejich jazykem.“

Spuštění devíti mezinárodních místních stránek je přirozeným krokem ve vývoji YouTube, díky němuž si uživatelé z těchto devíti zemí budou moci vytvářet a vyměňovat videa ve svém mateřském jazyce, prohlížet si nejoblíbenější a nejaktuálnější videa nebo komunikovat s ostatními uživateli.

Během příprav na spuštění těchto místních stránek uzavřela společnost YouTube smlouvy s významnými mezinárodními poskytovateli video obsahu, včetně vysílacích stanic, jako jsou BBC, France 24, španělská Antena 3 a Cuatro TV, portugalská RTP, holandské stanice VPRO a NPO; evropskými fotbalovými kluby jako Chelsea FC, AC Milán, FC Barcelona a Real Madrid; a neziskovými organizacemi jako Greenpeace, Friends of the Earth, UNHCR a Medecins du Monde.

Nové stránky byly spuštěny na následujících místních doménách: www.youtube.com.br, www.youtube.fr, www.youtube.ie, it.youtube.com, www.youtube.jp, www.youtube.nl, www.youtube.pl, www.youtube.es, www.youtube.co.uk.

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVTV: exkluzivní smlouva s Economií

DVTV: exkluzivní smlouva s Economií

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?