Hlavní navigace

Začíná nova éra televize: Siemens představuje televizi v mobilu a přes internet

[Tisková zpráva] Návštěvníci mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky IFA, který začíná v Berlíně 1. září 2006, budou moci na stánku společnosti Siemens zažít na vlastní oči nástup nové televizní éry. Mobilní televize, neboli televizní vysílání ve speciálním formátu pro příjem na mobilních telefonech, nabízí únik z nudy při čekání na autobus nebo vlak.

Díky mobilní televizi od společnosti Siemens založené na přenosové technologii DVB-H již zákazníci telekomunikačních společností nemusejí být pouze pasivními příjemci televizních programů na svých mobilních telefonech. Díky službám jako je hlasování o nejlepší písničku totiž budou spotřebitelé moci ovlivnit podobu sledovaného vysílání. IPTV neboli televize po internetu s vysokým rozlišením (HDTV) předznamenává novou éru domácích multimédií s centrálním multimediálním zařízením v obývacím pokoji, které přijímá programy z internetu prostřednictvím DSL a je vybaveno intuitivním uživatelským rozhraním. Společnost Siemens na veletrhu IFA předvede fungování IPTV rozhraní na příkladu holandského operátora KPN.

Klasická televize stojí na prahu nové éry. Mobilní televize a IPTV nabízejí teleoperátorům možnost kompenzovat poklesy tržeb způsobené snižováním cen hlasových hovorů v bezdrátových a pevných sítích, stejně jako získat zákazníky díky nabídce nových multimediálních služeb. Společnost Siemens na veletrhu IFA 2006 představí možný způsob strukturování těchto nových služeb i technologie, na kterých jsou založeny.

Mobilní televize pomocí DVB-H: Hala 4.2, stánek 214
Mobilní televize na bázi přenosového standardu DVB-H umožňuje mobilním operátorům nabízet širokou škálu atraktivních služeb, jako například interaktivní televizní programy, které divákům umožňují účastnit se hlasování a průzkumů, přístup k informacím na internetu pomocí jediného kliknutí myši, interaktivní hry pro více hráčů, či aktuální dopravní zpravodajství s integrovanými navigačními systémy. Trh mobilní televize je zatím v počátcích, nicméně agentura pro výzkum trhu Informa předpokládá, že do roku 2011 bude na celém světě používat svůj mobilní přístroj jako interaktivní televizor na 210 milionů lidí, a zhruba deset procent všech mobilních telefonů bude mít vestavěný televizní přijímač.

Návštěvníci veletrhu IFA se budou moci přesvědčit, že řešení mobilní televize od Siemens již funguje – spolehlivě a ve vysoké kvalitě – v celé řadě běžných mobilních telefonů (např. BenQ-Siemens, LG, Samsung), stejně jako v kapesních počítačích PDA se speciálními kartami SDIO či v nejnovějších ultramobilních osobních počítačích (UMPC) značky Samsung s technologií Intel. Součástí berlínské expozice bude vysílání programů různých televizních stanic, včetně TRL, nt-v a Super RTL.

„Jedno je jisté: operátoři jeví velký zájem o nalezení nových zdrojů příjmu a získání nových zákazníků prostřednictvím atraktivních služeb s přidanou hodnotou. Prvotní výsledky pilotních provozů, například ve Španělsku, naznačují, že právě mobilní televize může splnit očekávání teleoperátorů a jejich zákazníků,“ uvádí Stefan Schneiders, odborník na mobilní TV společnosti Siemens.

IPTV: Hala 4.2, stánek 106
Společnost Siemens na veletrhu IFA představí svou technologii IPTV na příkladu služeb holandského operátora KPN. Zákazníci KPN v Nizozemí, kteří vlastní přípojku DSL, mohou přijímat televizní signál prostřednictvím telefonní linky a zároveň využívat řady dalších služeb, jako je digitální nahrávání programů (PVR) či přehrávání starších programů (tzv. TV of Yesterday). Návštevníci berlínského veletrhu si budou moci vyzkoušet jednak pomocí uživatelského rozhraní KPN, ale i na dalších příkladech, jak intuitivní a snadné je ovládání IPTV, a že rozhodně není nutná ani předchozí zkušenost s ovládáním osobního počítače. Budou se zároveň moci na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá televizní vysílání přes DSL ve vysokém rozlišení (HDTV) s kompresní technologií H.264. Společnost Siemens podporuje otevřené standardy pro IPTV prostřednictvím HDTV, což platí i pro digitální dekodéry potřebné pro příjem televize po internetu. Vybrané modely dekodérů budou v Berlíně k dispozici.

"Záhy jsme pochopili, že „Home Entertainment“ (domácí zábava) je trendem, který operátorům umožní výrazně zvýšit jejich příjmy, a podařilo se nám integrovat velmi složitou technologii v řadě sítí. Úspěch našeho počínání byl před několika dny oceněn společností Frost & Sullivan, která našemu IPTV systému udělila titul Product roku, říká Giovanni Benini, vicerezident oblasti Home Entertainment společnosti Siemens.

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Vitalia.cz: Co pomáhá dítěti při zácpě?

Co pomáhá dítěti při zácpě?

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

DigiZone.cz: SES zajistí HD pro M7 Group

SES zajistí HD pro M7 Group

DigiZone.cz: V Plzni odstartovalo Radio 1

V Plzni odstartovalo Radio 1

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Pinebook: linuxový notebook za 89 dolarů

Pinebook: linuxový notebook za 89 dolarů

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory