Hlavní navigace

Zahraniční dovolená s T-Mobile levnější

27. 5. 2008

[Tisková zpráva] T-Mobile razantně zlevňuje datový roaming v 29 zemích. Data v roamingu, včetně WAPu, za stejné ceny jako v Česku. Už žádné pohlednice – MMS s Cestovatelem za cenu jako doma. Roamingové hovory bez přerušení při přejezdu hranic.

Praha 26. května 2008 – Období letních dovolených se blíží a T-Mobile přichystal pro své zákazníky velkou porci roamingových novinek. Od 1. července 2008 se budou uživatelé datových služeb cítit v Evropě ještě více jako doma. T-Mobile totiž výrazně zlevní roamingové datové přenosy v 26 zemích Evropské unie a třech státech Evropského hospodářského prostoru (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a sjednotí je s domácími cenami. Navíc MMS z 11 „cestovatelských“ zemí budou stát uživatele zvýhodnění Cestovatel stejně jako v Česku.

Na surfování v zahraničí zákazníci T-Mobile od 1. července výrazně ušetří. Pro přístup na Internet přes APN Internet, podniková APN nebo Blackberry dochází ke snížení ceny o 79% z 0,24 Kč/kB na 0,05 Kč/kB bez DPH (0,29 Kč/kB, 0,06 Kč/kB s DPH). Cena za přístup na WAP klesne také na stejnou cenu jako doma, tedy 0,50 Kč/kB (0,59 Kč s DPH). Uvedené ceny platí pro hlavní roamingové nabídky T-Mobile: Happy Roaming, roamingové zvýhodnění EU a Cestovatel.

V rámci těchto změn bude zlevněn i přístupu na internet v tuzemsku na 0,05 Kč/kB bez DPH (doposud 0,06 Kč/kB). Účtování pro Twist zákazníky včetně DPH činí 0,06 Kč/kB za přístup na internet a 0,6 Kč/kB za WAP.

T-Mobile přináší užitečnou novinku, jež pomůže při sledování výše datového roamingového účtu: zákazníci s nejčastěji používanými datovými kartami mohou s pomocí nové verze software web'n'walk manager automaticky sledovat objem dat přenesených v roamingu, či se nechat upozornit na dosažení určitého limitu přenesených dat.

Podporované datové karty pro w'n'w manager jsou IP Wireless/4G Combi Karta, Huawei E220, Option ExpressCard, Option Globetrotter EDGE, Option EDGE Combo, Sony Ericsson GC85 a Siemens ES75. Nejnovější verzi lze stáhnout na www.t-mobile.cz/wnwma­nager.

Letní Cestovatel plný výhod
Všichni uživatelé zvýhodnění Cestovatel se mohou těšit na výhodnými nabídkami nabité léto. Nejprve se dostane především na fotbalové fanoušky. Od 1. do 30. června budou platit ceny Cestovatele také ve Švýcarsku, kde odehraje česká fotbalová reprezentace zápasy své základní skupiny.

Se začátkem prázdnin pak začnou zlaté časy pro MMS. Díky zvýhodnění Cestovatel budou totiž stát stejně jako v České republice. Tarifní zákazníci tak budou moci od 1. července do 30. září posílat MMS za 8,20 Kč bez DPH (9,80 Kč s DPH).

Cestovatel vyniká nízkými cenami všech služeb, tedy nejen volání, ale i SMS a datových přenosů v jedenácti T-Mobile zemích, a to v Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Slovensku, Velké Británii a v USA. Například minuta hovoru stojí 4 Kč bez DPH (4,76 Kč včetně DPH) plus sestavovací poplatek 29 Kč bez DPH (34,51 Kč včetně DPH). Příchozí hovory jsou pouze v ceně sestavovacího poplatku.

Roamingové hovory bez přerušení při přejezdu hranic
Všichni klienti T-Mobile cestující do Rakouska se navíc mohou setkat s jednou technickou novinkou. Dosud bylo zvykem, že při cestě do jiného státu byl hovor při přejezdu hranic ukončen. To už ale netýká zákazníků T-Mobile.

Od 30. května 2008, pokud při cestě do Rakouska započnou svůj telefonát na českém území, nebude jejich volání po překročení hranic ukončeno. Navíc bude jejich telefonát stále účtován podle standardního ceníku, nikoliv roamingového.

Tato „vychytávka“ funguje i obráceným směrem, tedy při cestách z Rakouska do Čech. Jen je třeba si dát pozor na účtování. V případě, že zahájí telefonát u našich jižních sousedů, bude jim pokračující hovor roamingově zpoplatněn v Čechách.

S touto nabídkou se mohou zákazníci setkat na všech devíti silničních hraničních přechodech s Rakouskem: České Velenice/Gmünd; Dolní Dvořiště/Wullowitz; Halámky/Neuna­gelberg; Nová Bystřice/Grametten; Přední Výtoň/Guglwald; Hatě/Kleinhau­gsdorf; Hevlín/Laa an der Thaya; Mikulov/Drasen­hofen; Poštorná/Reintal.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube