Hlavní navigace

Zákazníky společnosti Arriva díky databázovému softwaru CDT a InterSystems Caché provází na cestách mobile ticketing

23. 11. 2010

[Tisková zpráva] Úspěšná instalace platebního systému do 4 500 autobusů na více než 1 000 linkách po celé Velké Británii

Česká republika, Praha – 16. listopadu 2010 Společnost Arriva, jedna z největších dopravních skupin v Evropě, oznámila, že za prvních šest měsíců provozu nového systému pro m-Ticketing (nákup jízdenky prostřednictvím mobilního telefonu) zákazníci uskutečnili více než 300 000 cest s jízdenkou zakoupenou pomocí mobilního telefonu. Systém pro m-Ticketing vytvořila společnost Concept Data Technologies (CDT) zabývající se vývojem aplikací pro mobilní telefony a jako základ přitom využila vysoce výkonnou objektovou databázi InterSystems Caché®.

Společnost Arriva se neustále snaží zavádět nové technologie orientované  na zákazníka. Součástí této strategie je i služba, kdy si zákazníci mohou zdarma stáhnout aplikaci pro mobilní telefon a s mobilním telefonem pak nakupovat denní, týdenní a čtyřtýdenní zvýhodněné jízdenky.

Úspěšná instalace platebního systému do 4 500 autobusů na více než 1 000 linkách po celé Velké Británii (s výjimkou Londýna) udělala ze systému jeden z nejrozsáhlejších svého druhu na světě. Aplikace společnosti CDT doručí cestujícím jízdenky pohodlně, rychle a bezpečně na 90 % mobilních telefonů ve Velké Británii.

Larry Breen, výkonný  ředitel společnosti CDT, o úkolech v rámci projektu říká: „Pro tento systém je klíčové, aby poskytoval informace rychle, bez ohledu na výkon konkrétního mobilního telefonu. Potřebovali jsme velmi rychle přenášet malá množství dat a vytvořit dojem širokopásmového přenosu informací na mobilní telefony. Caché nám k tomu poskytla backendovou technologii s bleskovou rychlostí a nízkou latencí.“

Nový systém znamená  větší pohodlí pro zákazníky a společnost Arriva má  zároveň díky shromažďovaným informacím lepší představu o jejich potřebách a vzorcích chování. Systém pro m-Ticketing nastoluje přímý individuální vztah mezi zákazníky a společností a vytváří tak široké možnosti pro nabízení souvisejících produktů (cross-selling) a poskytuje služby s přidanou hodnotou.

Mike Woodhouse, marketingový  manažer společnosti Arriva, vysvětluje: „Nákup pomocí mobilních telefonů je budoucností dopravních společností. Těší nás, že se nám podařilo dosáhnout takového pokroku za tak krátkou dobu – za 6 měsíců jsme pokročili od pilotní fáze k celostátnímu provozu – a nyní sklízíme plody našeho úspěchu.“

Vysoká škálovatelnost je vlastností objektové databáze Caché, která umožňuje efektivní a komprimované ukládání dat v bohatých datových strukturách.

Chris Norton, manažer prodeje společnosti InterSystems, dodává: „Databázi InterSystems Caché používají vývojáři softwaru, jako například společnost CDT, protože s ní mohou rychle vyvíjet webové aplikace, které mají minimální nároky na údržbu a hardware, a vytvářet vysoce škálovatelné systémy pro koncové uživatele, jako je společnost Arriva. Jsme velmi hrdi na to, že jsme součástí takového tvůrčího a úspěšného projektu.“

Systém pro m-Ticketing zvítězil v roce 2010 jako nejefektivnější systém pro nákup jízdenek pomocí mobilního telefonu v kategorii „Effective Use of Mobile Ticketing“ soutěže Global Mobile Messaging Awards. Oceněny byly společně Arriva, CDT a partner pro mobilní transakční síť, společnost mBlox.

O společnosti Arriva

Společnost Arriva je jedním z největších poskytovatelů o­sobní dopravy v Evropě. Zaměstnává více než 42 300 lidí (včetně přidružených společností) a ročně přepraví přes miliardu cestujících. Arriva provozuje autobusové, vlakové, lodní a příměstské dopravní služby a funguje ve 12 evropských zemích: v České republice, Dánsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemí, Polsku, Portugalsku, na Slovensku, ve Španělsku, Švédsku a ve Velké Británii.

Firemní komunikace: oddělení Corporate Communications, Arriva +44 (0)191 520 41­06. Mimo pracovní dobu je pro dotazy médií k dispozici 24 hodin denně služba media pager na +44 (0)7623 920 615. 

O společnosti CDT

Společnost CDT nabízí  širokou škálu produktů v oblasti vysoce zabezpečeného a funkčně  bohatého mobilního obchodování. Společnost umožňuje svým klientům oslovovat zákazníky a bezpečně s nimi komunikovat a obchodovat tak s nejrůznějším zbožím a službami. CDT vytváří systémy pro dopravu (autobusovou, vlakovou a leteckou), finanční služby (mobilní bankovnictví, vymáhání pohledávek, pojištění a platby) a zábavní odvětví (hry, video streaming, prodej vstupenek). Společnost CDT sídlí ve Velké Británii s klíčovými strategickými partnerskými pobočkami v Irsku, Malajsii a Indonésii. Další informace najdete na www.conceptdt­.com

O databázi InterSystems Caché®:

Caché je vysoce výkonná objektová databáze, která zpracovává SQL dotazy rychleji než relační databáze. Caché umožňuje rychlý vývoj webových aplikací, obrovskou rychlost zpracování transakcí, velkou škálovatelnost a dotazování v reálném čase u transakčních dat – to vše s minimálními nároky na údržbu.  

O společnosti InterSystems

InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních aplikací přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase. InterSystems Ensemble® je platforma pro hladkou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems TrakCare™ je webový informační systém pro zdravotnicví, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. 

Plně funkční,  časově neomezenou zkušební verzi Caché si můžete zdarma stáhnout či vyžádat na DVD na internetových stránkách společnosti InterSystems. Více informací najdete na InterSystems.co­.uk.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Eurosport nabídne v listopadu drony

Eurosport nabídne v listopadu drony

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Firmy za 1 Kč táhnou, má to ale nevýhody

Firmy za 1 Kč táhnou, má to ale nevýhody

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Kuki: vlastní platforma tychlejší reakce

Kuki: vlastní platforma tychlejší reakce

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 5 příznaků, že trpíte oční vadou

5 příznaků, že trpíte oční vadou

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Jak se hlásí 4 krevní nemoci

Jak se hlásí 4 krevní nemoci

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Bubbleology: Nebezpečné kuličky nejsou naše

Bubbleology: Nebezpečné kuličky nejsou naše

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Nový ředitel nových médií na Nově

Nový ředitel nových médií na Nově