Hlavní navigace

Nákupní rádce Heureka.cz a internetové platby PaySec: zákazníky straší problematické nákupy, nabízíme garanci vrácení peněz

9. 11. 2009

[Tisková zpráva] 9. listopadu 2009 - Internetové obchody lákají na ceny, které jsou až o 50% nižší než v kamenných obchodech. Mnoho lidí ale odrazují obavy z problematických nákupů. Proto internetový srovnávač cen a zboží Heureka.cz a internetové platby PaySec představují na českém trhu ojedinělou novinku – uživatelům garantují vrácení peněz až do výše 10 tis. Kč.

Pokud některý obchod z webové stránky www.garance-nakupu.cz nesplní zákonné povinnosti, garantují Heureka.cz a PaySec nakupujícímu vrácení peněz až do výše 10 tis. Kč. Podmínky jsou jednoduché: pokud zákazník využil při nákupu srovnávač Heureka.cz nebo zaplatil přes PaySec, je mu garantováno vrácení až 5 tis. Kč. Pokud zákazník při nákupu využil obě služby současně, je mu garantováno vrácení až 10 tis. Kč.

„Strategickým cílem PaySecu je stát se nejrozšířenější platební metodou na českém internetu. Jeho hlavní výhodou je jednoduchost a fakt, že ho může využívat úplně každý. Nyní tedy získává ještě jedno plus – záruku vrácení peněz,“ říká Kateřina Nerudová z Poštovní spořitelny.

Garance nákupu chrání zákazníka v případě, že mu například internetový obchod předem zaplacené zboží nedodá, dodá zcela jiné zboží, nebo nevrátí peníze za zboží oprávněně vrácené ve 14-denní lhůtě. V těchto případech vyplní nakupující online formulář a Heureka.cz kontaktuje internetový obchod i nakupujícího. Pokud obchod situaci ani poté nenapraví, bude celý případ postoupen Policii ČR a nakupujícímu bude poskytnuta garantovaná částka.

Důvody, které vedly provozovatele ke garantování vrácení peněz, vysvětluje Tomáš Hodboď z Heureka.cz: ,,Na nákupu přes internet se dá ušetřit až 50%. To je jasná výhoda internetu. Z našich loňských výzkumů jednoznačně plyne, že nejvíce odrazuje potenciální zákazníky internetových obchodů složitější postup v případě problémů. Naše databáze uživateli prověřených internetových obchodů a garance vrácení peněz jsou nyní pádnými důvody, proč zcela bez obav nakoupit dárky na Vánoce a ušetřit.“

Zapojení do projektu garance vrácení peněz je pro e-shopy zcela zdarma, zájemci však musí mít dlouhodobě velmi dobré výsledky hodnocení nakupujících v systému „Ověřeno zákazníky“ a/nebo musí být doporučen PaySecem.

Z jakého důvodu jste na internetu nenakupoval/a?
Lidé, kteří na internetu ještě nenakupovali, mají největší obavy z toho, že v budoucnu budou mít potíže s reklamacemi a zárukou zboží (32%). Na 14 procent respondentů uvedlo, že má strach z toho, že přijdou o své peníze a dalších 13 procent, že zboží vůbec nedorazí.

O Overeno.heu­reka.cz:
Overeno.heureka.cz je unikátní stránka, která obsahuje nezávislé hodnocení registrovaných obchodů. Obchody totiž hodnotí pouze zákazníci, kteří na obchodu skutečně nakoupí. Registrována je zde přibližně 300 internetových obchodů.

O Heureka.cz:
Internetový srovnávač cen a zboží Heureka.cz patří do rodiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v říjnu 2007, nyní je navštěvuje zhruba 600 000 unikátních návštěvníků měsíčně. Na jednom místě porovnává přibližně 20 milionů položek z více než 5 000 internetových obchodů. Data jsou aktualizovány každé dvě hodiny. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující přes 110 000 recenzí produktů a e-shopů, zkušeností a hodnocení ostatních uživatelů. Každé dvě hodiny web aktualizuje 19 000 000 cen zboží. Heureka.cz se v roce 2008 umístila na druhém místě soutěže Křišťálová Lupa v prestižní kategorii Projekt roku hodnocené odbornou porotou.

O PaySec:
PaySec je nejdynamičtější platební řešení na českém internetu, vyvinuté Poštovní spořitelnou a ČSOB. Platby PaySec může využívat úplně každý bez ohledu na to, u které banky má účet. Hlavní výhoda PaySecu je jednoduchost – registrace je otázkou dvou minut. Kromě placení za nejrůznější zboží a služby narůstá také počet plateb mezi samotnými uživateli, například pomocí platebního tlačítka či na nejrůznějších aukcích.Další informace najdete na www.paysec.cz.

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy