Hlavní navigace

Základní desky řady ASUS P5B - mimořádně vysoký výkon, minimální hlučnost a maximální úspora energie

[Tisková zpráva] Praha 27. července 2006 – Díky dostupnosti čipové sady Intel® P965 uvedl ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) základní desky řady P5B, které disponují třemi unikátními nástroji – AI NOS™, AI Gear a AI Nap – pro přesné řízení výkonnosti osobního počítače při různých aplikacích. Funkce AI Lifestyle, jako jsou bezhlučná řešení pro odvod tepla (Quiet Thermal Solutions), zvukový systém Crystal Sound a EZ DIY vytvářejí výjimečné a uživatelsky přívětivé prostředí pro práci s počítačem.

„ASUS s hrdostí představil základní desky P5B Deluxe WiFi-AP a P5B, které se vyznačují mimořádným výkonem, minimální hlučností a maximální úsporou energie“, uvedl Joe Hsieh, ředitel divize základních desek firmy ASUS. „S technologiemi AI NOS™, AI Gear a AI Nap mohou uživatelé snadno nastavit rychlost počítače s ohledem na maximální výkon, minimální hlučnost, nebo maximální úsporu energie.”

AI NOS™, AI Gear a AI Nap
Patentovaná technologie AI NOS™ (Non-delay Overclocking System) inteligentně rozpozná zatížení systému (nikoliv teplotu systému) a automaticky zvýší výkon potřebný pro nejnáročnější výpočetní úlohy. Pro dosažení rovnováhy mezi výkonem systému a úrovní hlučnosti technologie AI Gear umožňuje uživatelům vybrat si některý z dostupných profilů, na jejichž základě je upravena frekvence procesoru a napětí jádra, minimalizována hlučnost systému a spotřeba energie. S technologií AI Nap mohou uživatelé okamžitě „uložit své PC k odpočinku“ bez toho, aby museli ukončovat všechny spuštěné úlohy. Pokud uživatel počítač na kratší dobu opustí, systém pokračuje v provozu s minimální spotřebou energie a s minimální hlučností. V nejtišším režimu počítač stahuje soubory a udržuje spuštěné aplikace i tehdy, pokud uživatel spí. Poté stačí jedno kliknutí myší a systém se během několika sekund probudí.

Podpora čipové sady Intel® P965 a procesorů Intel® Core™2
Základní desky řady P5B jsou založeny na nejnovější čipové sadě Intel® P965, s podporou až 8 GB dual-channel DDR2 800/667/533 architektury a procesorů s více jádry. Čipová sada P965 zahrnuje technologii Intel® Fast Memory Access, která významně optimalizuje využití šířky pásma dostupné paměti a snižuje prodlevy v přístupu k paměti. Deska P5B Deluxe je připravena pro novou generaci procesorů Intel® Core™2 ve formátu LGA775. S novou technologií Intel® Core™ microarchitecture a s 1066/800 MHz sběrnicí FSB je procesor Intel® Core™2 jedním z nejvýkonnějších a nejúspornějších procesorů, který ve spojení se základní deskou řady P5B nabízí mimořádně vysoký výkon.

Osmifázové napájení
Osmifázové řešení poskytuje stabilnější napájení pro procesor, neboť vytváří méně tepla než tradiční napájecí zdroje a vytváří tak chladnější prostředí umožňující stabilnější běh a vyšší frekvence procesorů. Toto řešení navíc snižuje vstupní zvlněný proud a výstupní zvlněné napětí, čímž chrání procesor a další moduly před rizikem proudového rázu.

Konstrukce bez ventilátoru – chlazení pomocí tepelné trubice
Koncepce bez použití ventilátoru má za cíl především vytvořit chladnější prostředí bez veškeré běžně používané výbavy. Tepelná trubice, chladiče a strategické rozložení jednotlivých komponent na základní desce byly speciálně navrženy s důrazem na maximální efektivitu odvodu a rozptylu tepla.

Stack Cool 2
Stack Cool 2 je bezventilátorové a bezhlučné řešení chlazení nabízené výhradně značkou ASUS. Toto zařízení efektivně přenáší teplo vytvářené kritickými komponenty na opačnou stranu speciálně navržené desky s tištěnými obvody, kde je zajištěno jeho efektivní rozptýlení bez hluku vydávaného vysokorychlostními ventilátory.

ASUS Crystal Sound
Základní desky řady P5B jsou vybaveny prvotřídním audio kodekem ADI®, který umožňuje mimořádně kvalitní filtrování šumu. Filtr šumu zaznamenává opakované a stacionární šumy, které mohou být vytvářeny například ventilátory, klimatizací a dalšími hluky v pozadí a následně je při záznamu zvuku ve zvukovém záznamu eliminuje. Deska P5B Deluxe WiFi-AP je vybavena speciálním mikrofonem (Superbeam Array Microphone), který přijímá zvuk přicházející pouze z příjmového kuželu a ignoruje zvuky přicházející z jiných směrů. Tento koncept eliminuje velké množství rušivých okolních zvuků, jako jsou například další osoby. Dále využívá pokročilé techniky na eliminaci dozvuku, které snižují ozvěnu a minimalizují její vedlejší účinky na záznam hlasu. Tato funkce je prospěšná zejména při práci s hlasovými aplikacemi jako jsou Skype, on-line hry, videokonference a záznam zvuku.

ASUS EZ DIY
Q-Connector umožňuje připojení a odpojení kabelů z přední části počítačové skříně v jednom snadném kroku díky kompletnímu modulu, který umožňuje rychlé a přesné připojení všech vodičů. O.C. Profile umožňuje uživatelům ukládat nebo zavádět různá nastavení systému BIOS a poskytuje jim možnost sdílet své oblíbené nastavení pro přetaktování procesoru.

WiFi-AP Solo
WiFi AP Solo přináší novou úroveň variability do věta osobních počítačů, neboť slouží nejen jako přístupový bod (AP), ale také jako bezdrátový klient. I tehdy, pokud je systém v režimu spánku, AP režim umožňuje připojení k tomuto počítači přes síť WLAN pro hraní her, přístup k Internetu nebo ke sdíleným tiskárnám. WiFi-AP Solo je funkce instalovaná na základní desce, která uživatelům umožňuje ušetřit náklady na samostatný přístupový bod.

Podpora pro Kingston® HyperX® PC2–8500
Použitím těch nejlepších komponent jsou základní deska P5B Deluxe a paměťové moduly PC2–8500 HyperX optimalizovány tak, aby navzájem dosahovaly největšího možného výkonu. Oba komponenty byly testovány pro zajištění vzájemné stability a kompatibility.

DigiZone.cz: Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: R2B2 a Hybrid uzavřely partnerství

R2B2 a Hybrid uzavřely partnerství

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí