Hlavní navigace

Hitachi uvádí novou řadu zařízení pro virtuální páskové knihovny určených pro střední podniky a velké korporace

14. 3. 2008

[Tisková zpráva] Nová VTL zařízení nabízejí rozsáhlé storage služby pro odstranění datových duplicit a v dostupných balíčcích kombinují vysokou výkonnost, škálovatelnost a spolehlivost. Hitachi poskytuje nejvyšší propustnost pro zálohování dat v celém oboru – o více než 300 procent rychlejší než konkurence.

V Praze dne 14. března 2008 — Hitachi Data Systems Corporation, stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT) a jediný dodavatel servisně orientovaných storage řešení (Services Oriented Storage Solutions), dnes uvedla tři nová zařízení pro virtuální páskové knihovny (VTL Appliances) navržená tak, aby vyhověla stále rostoucím požadavkům zákazníků. Jde o modely Virtual Tape Library Appliance Model 500M, Virtual Tape Library Appliance Model 1000L a Virtual Tape Library Appliance Model 1000E, jejichž uvedením Hitachi reaguje na narůstající zákaznické požadavky na soulad s legislativou a ochranu dat. Zařízení přinášejí středně velkým podnikům i velkým korporacím nejrychlejší a nejpokročilejší služby pro ochranu dat na diskových storage systémech, které jsou v současnosti na trhu a které ve své třídě zastiňují jakoukoli konkurenční nabídku.

Organizace všech velikostí mají často problémy s dlouhotrvajícími, neefektivními a někdy selhávajícími zálohovacími operacemi. Tyto problémy bývají zapříčiněny zdlouhavým procesem zápisu velkého množství dat na pásky. Zákazníci navíc musí vynakládat značné peníze na uchovávání velkého objemu dat ve svých storage systémech tak, aby tato data byla dobře dostupná. Nová zařízení Virtual Tape Library Appliances kombinují špičkovou technologii pro odstranění datových duplicit ProtecTIER od Diligent Technologies s výkonnými systémy Hitachi AMS (Adaptable Modular Storage) a umožňují nejrychlejší deduplikaci dat v celém oboru, přičemž zachovávají 100% integritu uložených dat. Zařízení Virtual Tape Library Appliances dále odstraňují redundantní data, což vede k omezení nároků na fyzickou storage až 25krát nebo i vícekrát, a bezproblémově se integrují do existujících IT prostředí. Tím chrání investice zákazníků do storage infrastruktury.

„Průběžné odstraňování datových duplikací je skvělá funkce silného zálohování a obnovy dat užívaných u postprocesin­gových architektur,“ řekl David Floyer, Chief Technical Officer konzultační firmy ITCentrix. „Hlavně jde však o to, že technologie Hitachi ProtectTIER™ je daleko rozšiřitelnější a lépe připravená čelit prudce rostoucím nárokům na objem zálohovaných dat než alternativní přístupy využívající hešování. Naše průzkumy například ukazují, že zákazníci, kteří využívají Hitachi ProtectTIER™ jako náhradu za páskové zálohovací systémy, dosahují o 31 % vyšší úspory než ti, kdo se spoléhají na nejlepší systémy založené na hešování.“

„Díky nově ohlášeným VTL zařízením od Hitachi Data Systems mají dnes zákazníci k dispozici zjednodušený způsob optimalizace svého existujícího storage prostředí a mohou mnohokrát zmenšit své požadavky na fyzickou storage,“ řekl Scott Robinson, CTO společnosti Datalink zabývající se návrhem storage systémů. „Datalink už dlouho úspěšně zavádí a podporuje řešení od Hitachi Data Systems a Diligent Technologies. Nejnovější nabídka nám otevírá další příležitosti jak našim zákazníkům poskytnout výkonnost, škálovatelnost a spolehlivost, které očekávají od úsporného balíčku zálohovacího zařízení.“

John Mansfield, senior viceprezident Hitachi Data Systems pro strategii a vývoj globálních řešení, na okraj nového ohlášení dodal: „Hitachi má prokazatelné úspěchy s poskytováním výkonných služeb pro odstraňování duplicit a ochranu dat zákazníkům z řad velkých podniků. Dnes zpřístupňujeme tyto storage služby pro velké podniky i středně velkým podnikovým zákazníkům ve formě nových úsporných VTL zařízení, která se dají snadno implementovat a spravovat. Věříme, že tato zařízení splní požadavky našich zákazníků na lepší dostupnost aplikací, robustní ochranu dat a dlouhodobé uchování a ochranu kriticky důležitých datových aktiv.“

Hitachi Data Systems dnes konkrétně ohlásila:Nové VTL zařízení pro středně velké podnikové zákazníky
Zákazníkům, kteří hledají vysoce výkonné a dostupné, avšak úsporné diskové VTL řešení, je určen model Virtual Tape Library Appliance Model 500M od Hitachi Data Systems. Zařízení zajišťuje odstranění datových duplicit s nejvyšším výkonem a nejvyšší kapacitou v jednoserverové třídě a odpovídá požadavkům a rozpočtovým omezením středně velkých podniků. Toto VTL zařízení může mít zálohovací kapacitu více než 500 terabajtů a zákazníkům nabízí větší flexibilitu umožňující přizpůsobit se rostoucím požadavkům jejich podnikání. Zároveň optimalizuje využití stávajících úložných prostředků. Virtual Tape Library Appliance Model 500M od Hitachi Data Systems je postaven na úsporném a vysoce výkonném systému Hitachi Adaptable Modular Storage System (AMS) Model 500 a nabízí zákazníkům integrovanou sadu pokročilých storage služeb, které umožňují výrazně zlepšit spolehlivost a zkrátit reakce při zálohování, obnově dat a udržení kontinuity podnikání středně velkých firem.

Nová VTL zařízení pro velké podniky
Zařízení Virtual Tape Library Appliance Model 1000E a 1000L od Hitachi Data Systems jsou navržena tak, aby splnila nároky velkých podniků na vysokou výkonnost, dostupnost a škálovatelnost. Využívají software Diligent ProtecTIER Enterprise pro odstranění datových duplicit, díky němuž dosahují nejvyšší výkonnosti při deduplikaci v kategorii jednoserverových řešení, a poradí si s vůbec největšími objemy zálohovaných dat. Model 1000E má propustnost až 400 MB za vteřinu – o více než 300 procent vyšší než konkurenční nabídky – a je schopen pracovat s více než jedním petabajtem zálohovaných dat. Tato výkonná VTL zařízení využívají výhod pokročilých multiprocesorových technologií použitých v systému Hitachi Adaptable Modular Storage, model AMS1000. Mohou také lepším způsobem centrálně spravovat data, výrazně zkrátit dobu potřebnou pro zálohování, zrychlit obnovu dat a zlepšit odolnost proti riziku jejich ztráty.

„Pro zákazníky společnosti Gartner a IT oddělení po celém světě jsou optimalizace výkonnosti, datová elastičnost a zlepšená obnova dat na prvních místech jejich zájmu. VTL zařízení přinášejí uživatelům lepší výkonnost disků, přičemž zachovávají metody zálohování na pásky bez výrazných systémových změn. S desítkami tisíc dodaných jednotek a stovkami petabajtů kapacity na trhu se VTL zařízení stala významnou komoditou poskytující pokročilé funkce,“ uvedl David Russell, viceprezident Gartner pro výzkum. „Jedna z těchto pokročilých funkcí, technologie pro odstranění duplicit, může přinést výraznou změnu toho, jak jsou data chráněna, zkrátit dobu potřebnou pro zálohování a obnovu dat a změnit ekonomiku přístupů založených na discích. Výsledkem, bude, že VTL zařízení s pokročilými možnostmi deduplikace dat hrají stále důležitější roli v organizacích, které se snaží zlepšit využití svých storage systémů, udržet na vysoké úrovni ochranu a obnovu dat a zároveň snížit celkové náklady.“

Virtual Tape Library Appliances od Hitachi Data Systems budou nabízeny v síti více než 1 500 prodejců VAR, prodejních partnerů a systémových integrátorů i přímo firemními prodejci Hitachi Data Systems.

Více informací včetně technických specifikací naleznete na: http://www.hds­.com/products/sto­rage-software/virtual-tape-library.html.

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat