Hlavní navigace

Novell uvedením produktu ZENworks Endpoint Security Management rozšiřuje možnosti šifrování

17. 1. 2008

[Tisková zpráva] Nové vícejazyčné řešení Novellu pro zabezpečení koncových bodů zajišťuje zdokonalené šifrování dat po celém světě.

Praha, Česká republika – 17. ledna 2008 – Společnost Novell oznámila dostupnost řešení ZENworks Endpoint Security Management s rozšířenou šifrovací funkčností a podporou místních jazyků. Toto řešení zabezpečení na základě zásad nabízí dokonalejší šifrování osobních dat, vyměnitelných disků a nadefinovaných zařízení, stejně jako lepší zabezpečení pevných disků. S produktem ZENworks Endpoint Security Management mají podnikoví zákazníci detailní kontrolu nad porty a zařízeními koncových bodů sítě, takže mohou s jistotou chránit a zabezpečit podniková data.

„Šifrování se pro podniky stává naprostou nutností,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident programu IDC pro bezpečnostní produkty a služby. „Společnosti ve všech odvětvích čelí náporu nových předpisů a bezpečnostních hrozeb, který je nutí chránit data před neoprávněným přístupem. Integrovaná bezpečnostní funkčnost a zásady hesel chrání podnikový majetek před hrozbami na úrovni koncových bodů, které jsou s prosazováním mobilních počítačů stále nebezpečnější. Tyto nástroje také výrazně pomáhají administrátorům IT vynucovat shodu s podnikovými a zákonnými předpisy. Jsou zárukou, že důvěrné informace zůstanou trvale šifrované, bude s nimi náležitě nakládáno a přistupovat k nim budou pouze oprávnění jednotlivci.“

Řešení ZENworks Endpoint Security Management je k dispozici v devíti jazycích (angličtina, francouzština, němčina, italština, portugalština, španělština, čínština a japonština) a nabízí rozšířenou USB kontrolu nad periferiemi, jež nejsou úložnými zařízeními – například nad myší nebo tiskárnou. Administrátoři tak mohou nadefinovat přístup zařízení k síti pomocí různých kritérií včetně jména výrobce a modelového čísla zařízení. Pomocí tohoto řešení mohou společnosti také zakázat funkce automatického spuštění a přehrávání, což ochrání jejich sítě před rostoucí hrozbou krádeže dat pomocí USB nebo MP3 zařízení.

Řešení ZENworks Endpoint Security Management patří do řady produktů pro správu systémů ZENworks a poskytuje rozšířené ochranné funkce pro šifrování dat. Koncový uživatel tak může specifikovat zásady šifrování až na úroveň složky Dokumenty na pevném disku. Má plnou kontrolu a flexibilitu, a přitom ani podnikový správce IT nepřichází o možnost centrálně spravovat a zajišťovat zabezpečení dat.

Nová verze navíc obsahuje rozšířené funkce pro správu hesel, které zaručují lepší ochranu ztracených nebo ukradených notebooků tím, že uživatel musí před dešifrováním dat prokázat svou identitu zadáním dalšího hesla. Toto řešení rovněž nabízí volitelnou ochranu silným heslem pro přidanou kontrolu nad vyměnitelnými úložnými zařízeními. Šifrování navíc podporuje vyměnitelná úložná zařízení a preferovaná zařízení nadefinovaná v seznamu pomocí sériového čísla.

„Vzhledem k rostoucímu využíváním notebooků jsou nyní šifrovací funkce řešení ZENworks Endpoint Security Management potřebnější než kdy v minulosti,“ řekl Joe Wagner, senior viceprezident a ředitel Novell Systems and Resource Management. „S nárůstem mobility počítačů pozorujeme také nárůst úniků podnikových dat a ztrát vybavení. ZENworks Endpoint Security Management pomůže zákazníkům zajistit jejich síť a chránit jejich podniková data, aniž by kvůli tomu museli bránit zaměstnancům používat nástroje, které potřebují k efektivní práci.“

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie