Hlavní navigace

Zoner Photo Studio 11 – slušná porce novinek pro kreativní i rodinné fotografie

11. 9. 2008

[Tisková zpráva] (Brno 9. 9. 2008) Společnost ZONER software, s. r. o., uvádí další generaci oblíbeného nástroje pro zpracování digitální fotografie Zoner Photo Studio 11. Nová verze přináší novinky jak pro pokročilé, tak i pro méně zkušené uživatele.

Již při spuštění jsou patrné výrazné změny v uživatelském rozhraní. Nové, graficky sladěné ikony s volitelnou velikostí v nástrojových panelech s možnostmi větší míry konfigurovatelnosti obsahu jsou jen jednou z mnoha změn k lepší ergonomii ovládání. Novinkou pro rychlejší práci je také nové okno Akce, zjednodušující přístup ke všem nástrojům. Nové okno Prohlížeč se základními nástroji pro rychlé prohlížení obrázků nahrazuje nutnost otevírání celého okna Editoru se všemi nástroji. Právě v Editoru čekají na uživatele výrazné novinky. Jde především o maskování grafických operací a ruční editace výběrů myší na dočasné hladině, které otevírají cestu k používání pokročilých grafických postupů. Ve spojení s magnetickým lasem či eliptickým výběrem významně posouvají dále hranici editačních možností. Naopak méně zběhlí uživatelé spíše ocení zcela nový nástroj pro automatické vylepšení fotografie či obdobně snadný nástroj pro odstranění červených očí „jedním kliknutím“.

Podobně jako v několika předchozích verzích se úprav dočkaly také algoritmy. Nová verze dokáže naplno využít výkonu vícejádrových procesorů rozložením běhu operací na více jader. Další zrychlení představuje implementace grafických knihoven Intel® Integrated Performance Primitives (IIPP). Například při tvorbě DVD prezentací představují změny až několikanásobné urychlení. Také další, výpočetně náročné algoritmy, byly optimalizovány tak, aby byl potenciál procesoru maximálně využit.

Funkce automatického třídění obrázků podle zadaných parametrů dokáže roztřídit do předvolené struktury složek i velmi nesourodou směs fotografií. Práce s informacemi byla obohacena o definici uživatelských informací k fotografiím a také o rozšířené vyhledávání podle libovolných textových polí. Doplněna byla podpora barevných značek, které jsou stejně jako uživatelské informace definovány podle uznávaných standardů. Také populární práce se zeměpisnými souřadnicemi se dočkala významného rozšíření v podobě oboustranné spolupráce s mapovým serverem GoogleMaps® a aplikací GoogleEarth®, včetně exportu od formátů KML a KMZ či speciální webové galerie pro GoogleEarth®.

V přehledu novinek nechybí nové a aktualizované nástroje pro podporu zpracování RAW souborů, skládání a rozpojování vícestránkových TIFF souborů, velké množství nových, moderně pojatých atraktivních šablon pro webové galerie či často požadované změny při tvorbě kalendářů jako jsou týdenní a jednořádkové měsíční kalendáře.

Zoner Photo Studio 11 bude opět dostupné ve dvou základních funkčně odlišných edicích. Edice Professional za 1 999 Kč vč. DPH je orientovaná na zkušené uživatele a odlehčená edice pro širokou skupinu méně zkušených uživatelů Home za 1 199 Kč vč. DPH. Další speciální edice jsou určeny pro profesní užití a OEM partnerskou spolupráci. Pro stávající uživatele bude nová verze dostupná formou odstupňovaného upgrade.

Zoner Photo Studio 11 se začne prodávat 6. října a zákazníci mohou očekávat speciální ceny při příležitosti výstavy Interkamera 2008 v Brně.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií