Hlavní navigace

ZyXEL NSA-210 - všestranné síťové úložiště na doma i do firmy

28. 2. 2010

[Tisková zpráva] Společnost ZyXEL Communications představuje nové síťové úložiště ZyXEL NSA-210. Úložiště, s kapacitou až 2 TB, nabídne skvělou multimediální a technickou výbavu, včetně certifikace DLNA 1.5.

Media server
ZyXEL NSA-210 je síťové úložiště vybavené SATA rozhraním pro připojení pevného disku s kapacitou až 2 TB. Široká podpora zařízení je zaručena certifikací DLNA 1.5. Certifikace prokazuje, že multimediální obsah uložený na pevném disku bude možné velmi jednoduše streamovat na DLNA kompatibilní zařízení, jako jsou multimediální přehrávače, PDA, herní konzole a podobná zařízení. V kombinaci s multimediálním přehrávačem ZyXEL DMA-2500 získá uživatel kompletní řešení Full HD přehrávání videa.

Kromě DLNA kompatibilních zařízení podporuje NSA-210 také UPnP, iTunes server a SqueezeCenter, díky čemuž se stává univerzálním úložištěm pro veškeré moderní přístroje a zařízení. Přehrávání videa, prohlížení fotografií i poslech hudby bude s NSA-210 velmi jednoduché a bezproblémové.

Automatický download/upload
Stahujete velké množství souborů? Odesíláte stovky megabajtů dat? Kvůli tomu nemusí běžet počítač. O stažení nebo odeslání dat se postará NSA-210. Stahujete soubor z internetu? NSA-210 to pozná a sám může převzít jeho stažení. Váš počítač nebude brzděn stahováním a můžete jej vypnout. To samé platí také pro BitTorrent a eMule.

Při odesílání velkého množství souborů funguje NSA-210 podobně: úložiště se umí připojit ke vzdálenému serveru a uložit na něj soubory. Automaticky také může ukládat vaše fotografie na webové album Flickr a videa na YouTube.

NSA-210 může fungovat také jako FTP server, díky kterému budete mít své soubory bezpečně k dispozici z celého internetu.

Ekologicky úsporný
ZyXEL u všech svých produktů dbá na co nejefektivnější využití elektrické energie. NSA-210 není výjimkou. Zatímco podobná úložiště mají běžně spotřebu až 200 wattů, NSA-210 spotřebuje o 85 % méně. V přehledném webovém rozhraní lze jednoduše nastavit pravidla pro úsporné režimy. Nastavit lze také automatické zapínání/vypínání v uvedeném čase. NSA-210 tedy může běžet jen tehdy, pokud jej potřebujete.

Záloha jedním kliknutím
NSA-210 je skvěle použitelný i pro zálohu souborů z počítačů v síti. Pouze jednou nastavíte scénář zálohy a zbytek je zcela automatický. V pravidelných intervalech se budou vytvářet zálohy do tohoto úložiště. Již nikdy tak nepřijdete o své dokumenty, tabulky nebo fotografie z dovolené.

Díky USB portu je možné kliknutím na tlačítko »Copy/Sync« zazálohovat obsah USB zařízení, které je k úložišti připojené. Je jedno, jestli se jedná o USB flash disk nebo paměťovou kartu z fotoaparátu. Na disk se bleskově vytvoří záloha tohoto přenosného úložiště.

Pevný disk v kondici
Slabým místem úložišť bývá životnost pevných disků. Proto NSA-210 velmi pečlivě sleduje jeho kondici. Díky technologii S.M.A.R.T., která sleduje stav disku, dokáže úložiště předejít havárii disku. V případě nárůstu teploty jej ochladí integrovaným větrákem, pokud disk začne dělat chyby, upozorní správce zprávou nebo e-mailem. Výměna disku je pak možná ještě před jeho havárií.

Bezpečnost především
Síťové úložiště musí být také velmi bezpečné. ZyXEL má se síťovou bezpečnostní mnohaleté zkušenosti, které u NSA-210 využil. Úložiště je odolné proti útokům – pokud zjistí útok z určité IP adresy, tak ji zablokuje. Veškerý přenos dat, jak přes HTTP, tak přes FTP může být šifrovaný (HTTPS/FTPES), takže nikdo nebude moci odposlechnout přenos dat.

Ani hardwarová bezpečnost není podceněna. Komu nestačí monitorování stavu disku, může k eSATA portu připojit druhý pevný disk a vytvořit RAID1 – zrcadlení disků. V případě nenadálé havárie jednoho disku budou data stále k dispozici na disku druhém. Příjemná je i funkce síťového koše – omylem smazané soubory mohou být bleskově zase obnoveny.

Pro domácnosti i malé kanceláře
ZyXEL NSA-210 se skvěle hodí pro ukládání dat jak domácích uživatelů, tak malých kanceláří. Díky gigabitovému rozhraní nebude brzdou přenosu, podporuje nejnovější operační systémy, včetně Windows 7 a MAC OS X. USB port je možné použít i pro připojení tiskárny nebo UPS.

Dostupnost a cena
ZyXEL NSA-210 je již v prodeji v síti distributorů produktů značky ZyXEL za doporučenou maloobchodní cenu 2132 Kč vč. DPH.

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku