Hlavní navigace

ZyXEL představuje N4100, světově první hotspot bránu 11n pro přístup k internetu (Hospitality)

10. 8. 2010

[Tisková zpráva] Hsinchu, Tajwan, 11.5.2010: Společnost ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový dodavatel vysokorychlostních přístupových řešení, dnes představuje N4100, první hotspot bránu 11n určenou pro přístup k internetu v hotelích, kampusech apod. (Hospitality). Díky bezdrátové technologii 802.11n a rychlé instalaci (plug-and-play) zajistí N4100 bezpečený vysokorychlostní přístup k internetu (podle vlastní volby bezplatný nebo zpoplatněný). Nejnovější technologie zajišťuje lepší pokrytí bezdrátovým signálem a vyšší kvalitu připojení pro všechny typy zákazníků.

V dnešní době se vyžaduje možnost připojení k internetu v mnohem širší míře než v minulosti. Lidé cestují za prací i pro potěšení a vyžadují, aby mohli zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy. Takové mobilní připojení k internetu se nejlépe zajistí s využitím různých bezdrátových technologií. Mobilní zařízení, jako např. notebooky, netbooky, smart telefony a hrací konzole, jsou dnes standardně vybaveny vestavěnou WiFi technologií. Tento vývoj rozšířil poptávku pro rychlejším připojení, větší flexibilitě připojení s ohledem na typ připojení a vede k nutnosti rozšiřovat nabídku tzv. „hospitality hotspotů“, které jsou provozovány komerčními podniky (např. hotely) nebo veřejnými organizacemi.

„Různé komerční i veřejné organizace se snaží zajistit rychlejší připojení k internetu, aby uspokojily požadavky svých zákazníků“, říká Alpha Chen, VP obchodní jednotky Enterprise Solution Business Unit. „Hlavním motivem těchto organizací je nabídnout dodatečné služby, které přilákají nové zákazníky, a současně získat nový zdroj příjmů.“

N4100 je dokonalým přírůstkem do stávající rodiny hotspot brán od společnosti ZyXEL. N4100 nabízí přenosovou rychlost až 300 Mbps, což znamená přibližně pětinásobný nárůst rychlosti ve srovnání se zařízeními standardu 11b/g. N4100 využívá MIMO technologii „3 Trasmit 3 Receive“ (3 antény pro vysílání, 3 pro příjem) a pokročilé funkce 11n pro lepší pokrytí.

ZyXEL N4100 je konstruován tak, aby se snadno konfiguroval a provozoval, a dodává se s volitelnou účtovací tiskárnou SP300. V konfiguraci s tiskárnou není pro provoz brány N4100 potřeba žádný počítač: obsluha pouze stiskne tlačítko na tiskárně, brána automaticky vygeneruje doklad pro uživatele s přístupovými údaji a tiskárna ho vytiskne. Ve větších organizacích může N4100 podporovat až 10 tiskáren SP300, které jsou instalovány v různých místech podle potřeby. N4100 tak poskytuje ideální řešení, které může růst spolu s organizací.

S ohledem na usnadnění první konfigurace a odstranění technicky náročných úkonů využívá N4100 technologii „IP Plug-and-Play“, která umožňuje uživatelům připojení k internetu bez nutnosti měnit jejich stávající IP adresu a jiné síťové konfigurace. Tím se nejen eliminují dodatečné náklady spojené s najímáním IT odborníků, ale vede to také k jisté „uživatelské pohodě“, která dále přispívá k využívání služby a tedy lepším obchodním výsledkům.

N4100 podporuje standardně až 100 souběžných uživatelů s možností rozšíření až na 200 uživatelů po získání elektronické licence. Díky konceptu „pay-as-you-grow“ (přibližně „zaplať, až budeš potřebovat“) získávají provozovatelé služby možnost rozšiřovat nabídku podle aktuální poptávky a připlácet za dodatečné služby, až budou skutečně potřeba. N4100 je výkonná a bezpečná hotspot brána vyvinutá s důrazem na jednoduchost provozu a snadné ovládání, která díky nabídce uživatelsky příjemných funkcí povede k získání nových zákazníků a zajistí nové zdroje příjmu.

Kde získat více informací
Další informace naleznete na stránkách www.zyxel.cz, případně www.zyxel.com.

O společnosti ZyXEL Communications
Byla založena v roce 1989 na Tajwanu jako ZyXEL Communications Corp. V současné době se jedná o předního dodavatele kompletních širokopásmových přístupových řešení. Od svého založení prošla společnost ZyXEL mnoha transformacemi v rychle se rozvíjejícím odvětví síťového průmyslu. V dnešní době patří ZyXEL mezi několik málo společností na světě, které jsou schopny dodat kompletní síťová řešení pro segmenty Telco, SME/Enterprise a Digital Home. Mezi řešení Telco patří přístupová síťová zařízení (bezdrátová i s pevným připojením), zařízení pro instalaci u zákazníka a switche třídy carrier. Mezi řešeními SME/Enterprise nalezneme unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN zařízení a zařízení pro IP telefonii. Řešení Digital Home zahrnují zařízení pro síťové připojení a multimediální zařízení.

Společnost ZyXEL má 3200 zaměstnanců a distributorů v 70 zemích a pokrývá více než 150 regionálních trhů. ZyXEL Communications Corp. má více než 30 obchodních zastoupení a dvě výzkumná a vývojová centra po celém světě. Další informace o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život