Hlavní navigace

ZyXEL rozšiřuje na veletrhu CeBIT 2010 svou řadu zelených technologií v modelové řadě Green Product

28. 2. 2010

[Tisková zpráva] Hsinchu, Tajwan, 12.2.2010: ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový poskytovatel vysokorychlostních přístupových řešení, dnes oznamuje, že na veletrhu CeBIT 2010, který probíhá od 2. do 6. března, představí rozšířenou řadu svých „zelených technologií“. Ekologické výrobky ZyXEL pomáhají uživatelům šetřit peníze bez újmy na výkonu.

Společnost ZyXEL se zavázala být „zelenou společností“ a v rámci této strategie představuje kompletní řadu ekologicky zaměřených výrobků: bezdrátové routery, zařízení Powerline, síťová ukládací zařízení a switche. Díky integrovaným ekologickým funkcím dosahují výrobky ZyXEL nižší spotřeby energie a pomáhají tak uživatelům šetřit energií a získat největší výkon při malé spotřebě.

Výrobky ZyXEL splňují základní ekologické směrnice EU: směrnice o odpadu z elektrických a elektronických spotřebičů (WEEE), směrnice o omezení nebezpečných látek (RoHS) a směrnice o ekologické konstrukci elektrických zařízení a spotřebičů (EuP). ZyXEL navíc optimalizuje využití energie výrobou napájecích adaptérů s certifikací ENERGY STAR®.

„ZyXEL patří mezi hlavní hráče na poli síťového průmyslu, a proto jsme se rozhodli přihlásit k větší společenské odpovědnosti z hlediska ekologického dopadu našich výrobků,“ říká CEO společnosti ZyXEL, Dr. Shun-I Chu. „Rozvíjením zelených technologií podtrhuje ZyXEL svůj závazek vyvíjet nové výrobky a funkce, které zvyšují energetickou účinnost zařízení, nabízí vysoký výkon a splňují světově uznávané ekologické standardy.“

Informace o zelené technologii ZyXEL

Řízení příkonu s využitím technologie Link Status – Switche ZyXEL dokáží automaticky upravit velikost dodávané energie podle počtu aktivních zařízení, která jsou k němu připojena. Jestliže je detekováno vypnutí zařízení, nebo jeho neaktivní stav (link), sníží switch dodávanou energii.

Úspora energie s využitím detekce délky kabelu – Switche obvykle dodávají energii připojeným zařízením bez ohledu na skutečnou délku kabelu. S využitím nejnovější zelené technologie upraví switche automaticky dodávanou energii podle délky ethernetového kabelu. Čím je kabel kratší, tím menší je spotřeba energie.

Plánování provozu bezdrátového vysílače – Wi-Fi zařízení ZyXEL lze nastavit tak, aby se automaticky vypínala a zapínala podle požadovaného rozvrhu. Uživatel může nastavit, aby se router automaticky zapnul, když přijde domů z práce, a vypnul se, když jde spát. Tak mohou uživatelé šetřit energií.

„Probuzení“ podle potřeby – Tato funkce automaticky omezí spotřebu energie tím, že aktivuje („probudí“) zařízení jen tehdy, když je detekován přístup k internetu nebo internetový telefonní hovor.

Inteligentní řízení ventilátoru – Díky inteligentnímu řízení mohou ventilátory v ukládacích síťových zařízení (NSA) a přepínačích pracovat při nižších otáčkách, když je teplota systému nízká.

Inteligentní napájení PoE (Power over Ethernet) – Hlavním nedostatkem switchů PoE je skutečnost, že dodávají připojeným zařízení stále plný výkon, i když by jim stačil výkon nižší. Inteligentní PoE ZyXEL zajistí, že switch dodává pouze energii, která je skutečně potřeba (díky automatické detekční funkci).

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček