Hlavní navigace

Lupa.cz - server o českém Internetu

Výběr Přichází Google Glass 2 a May Update pro Windows 10, Richard Stallman vystoupí v Brně

Noční směna bez lidí a čipy v rukou. Jak vypadá továrna, kde práci přebírají roboti a AI

Podívejte se s námi do továrny ve Švédsku, která míří k plné automatizaci, dělníky tam nahrazují roboti a hledají vzdělané inženýry.

Doba čtení: 8 minut

Soukromá rádia mají ještě pár let na stěhování do digitálního vysílání. Klapne to?

DigiZone Do 10. října 2025, kdy by měly skončit licence pro soukromé vysílání na VKV-FM, zbývá šest a půl roku. Podívejme se, co by se mezitím mělo stát v reáliích českého rozhlasového trhu. Digitalizace musí současným stanicím zajistit obdobné, anebo znatelně lepší podmínky pokrytí.

Doba čtení: 9 minut

Děravý WhatsApp, další změny algoritmů Facebooku a vaše nákupy v Googlu

App Store asi půjde k soudu, Facebook opět potlačuje organický dosah, 250 milionů na Discordu, SteamLink pro iOS. Co přinesl právě končící #tyden.

19. 5. 2019
Doba čtení: 10 minut

Huawei nesmí odebírat od firem z USA, další průšvih Intelu, první ohebný notebook

Apple Watch v ČR umí EKG. Huawei vydává vlastní databázi. Rusům utekla osobní data. Pro programování není třeba vysoká škola. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

17. 5. 2019
Doba čtení: 5 minut

Příjem DVB-T/DVB-T2 na set-top boxu O2 TV – první pohled

DigiZone Vyzkoušeli jsme naladění a sledování televizních stanic prostřednictvím nové generace set-top boxu od O2 TV. Přinášíme první dojmy, které předcházejí rozsáhlejšímu materiálu.

Doba čtení: 2 minuty

Pavol Lupták (Nethemba): Pro stát bych – nejen jako hacker – už nikdy nepracoval

Jak funguje byznys založený na etickém hackování a jak se dá žít a podnikat bez napojení na stát? Přečtěte si rozhovor s etickým hackerem Pavlem Luptákem.

Doba čtení: 8 minut

Eurovize: barevný a blikající hit, který čeští diváci ignorují

DigiZone Česká indie-popová kapela Lake Malawi se zpěvákem Albertem Černým uspěla v prvním semifinále písňové soutěže Eurovize, a v sobotu tak bude bojovat o vítězství. Světový televizní fenomén a globálně nejsledovanější hudební soutěž to ale má u Čechů těžké a nedaří se o ni probudit zájem.

Doba čtení: 5 minut