Hlavní navigace

Názor k aktualitě A nevadí, že je mi 12? Dokument V síti před premiérou zveřejnil nový trailer od anonym - Asi nevědomky jste postihl smysl dokumentu. Většina lidí...

  • 28. 1. 2020 15:28

    bez přezdívky

    Asi nevědomky jste postihl smysl dokumentu. Většina lidí ví, že když zaparkuje auto na periferii a nechá dveře otevřené dokořán, tak přijde zloděj. Někteří ví, že v centru není třeba ani nechat otevřené dveře, ale že stačí nechat na zadním sedadle tašku na notebook. Neví to všichni, což vám s lítostí potvrdí kdejaký policista, včetně obvyklé reakce "ale já si jen odběhl do trafiky koupit cigarety, byl jsem hned zpátky!"

    Jenže v případě těchto "lovců dětí" je obecné povědomí mnohem menší. A cílem autorů je to povědomí zvýšit. Vám jeho obsah nepřijde objevný. Zřejmě proto, že jste si tím sám prošel. Já taky, sociální sítě jsem si odbyl kolem přelomu tisíciletí, včetně vyplňování detailních dotazníků o všem možném včetně oblíbených sexuálních praktik. Jenže většina populace tohle nezná a neví. Sami na xchat nechodili a vrcholem jejich "IT" povědomí je existence Skype.

    Nakolik má tenhle formát možnost uspět je otázka. Podle mého názoru nemá, protože to bude zajímat jen lidi, kteří o tom už beztak něco ví. Máte pravdu v tom, že to natáčení jinak dopadnout nemohlo. Ale to ani nemělo dopadnout jinak, snaha je ukázat lidem, co všechno se může stát "v bezpečí domova". Protože přesně takhle řada rodičů dnes uvažuje - dítě musí jít ze školy rovnou domů, aby se mu venku nic nestalo, lidi jsou dneska všelijací! Ale doma ho nechají na počítači/table­tu/mobilu dělat cokoliv. Pro ně ten dokument je - ukázat jim, že ani doma nejsou děti v bezpečí. My dva to víme. To u čtenářů lupy není překvapivé. Pro čtenáře idnes a blesku to ale novinka být může.