Hlavní navigace

Alza hlásí za předposlední předvánoční týden obrat téměř 1,5 miliardy

Sdílet

Karel Wolf

Za uplynulý týden nakoupili zákaznici českého e-commerce obra zboží za 1,44 miliardy korun, e-shop jim za uvedené období prodal 2,2 milionu kusů zboží.

Alza tvrdí, že nejde jen o rekord e-shopu samotného, ale též o historický rekord na české e-commerce scéně. V pondělí 16. padl ještě jeden rekord a to v denním obratu, ten přesáhl částku 263 milionů korun.

Nejvíce na odbyt jdou již tradičně chytré mobilní telefony, notebooky a kategorie domácích spotřebičů, z drobné elektroniky se nejvíce točí fitness náramky a bezdrátová sluchátka. Z kategorie hraček, kterých se během týdne prodalo přes 135 tisíc kusů, dominovala stavebnice LEGO, dařilo se ale i prodeji deskových her a lidé celkem hojně nakupovali dokonce i plyšového mimozemšťana Alza.

Rekord do konce roku pravděpodobně strhne i prodej dárkových poukazů, těch společnost prodala již více jak 70 tisíc s tím, že jejich prodej v posledních dnech před svátky silně akceleruje. Nejčastěji prodávanou kategorií jsou poukazy v nominální hodnotě 500 Kč.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?