Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Alza přichází s úložným HomeBoxem na doručování nákupů domů od Jankol - A kde bereš jistotu že tam budou mít...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2018 7:30

  Jankol (neregistrovaný) 185.211.190.---

  A kde bereš jistotu že tam budou mít zámek jen se třemi čísly? Už i na obrázku je vidět šest bílých čárek vedle sebe co oddělují kolečka s čísly. Tak tě bude tý bedny chci vidět jak během dne rozlouskneš 6ti místný kód. A tu bednu ti samozřejmě nadají před dům na chodník na obecní pozemek. Ale to je jedno. Osobně si myslím že ta jejich bedna je nesmysl. Stejný jako celá slavná Alza.

 • 29. 3. 2018 1:10

  bez přezdívky

  Zaujalo mě hlavně to tzv. "zabezpečení" - číselným zámkem..

  - to si pod tím máme představit něco takového, jako v 90-letech posuvná kolečka na zámku běžné "aktovky" / diplomatické tašky? Protože to je fakt ubohé..

  už ve věku 14 let mi došlo, že počet možných kombinací musí být nutně omezen a to vedle během pár okamžiku ke zjištění, že se může vyskytovat pouze (jakékoliv) číslo v intervalu 000-999 na každém z obou zámků. Projet prvních 1000 kombinací na prvním zámku do "úspěchu" v řadě 9xx trvalo asi 35 minut.. druhý byl o něco níže a tedy rychleji.

  TOTO .. fakt má být zabezpečení? Navíc.. pokud někdo tu bednu nechá u někoho "před domem", tak případný "všímavý" zájemce z domu asi jako první vyzkouší kombinace dat narození, významných událostí, SPZ atd.. daného jedince..

  vcelku mám za to, že by rozhodně bezpečnosti pomohlo mnohem více něco jako "dvoufaktorová" odemykací metoda: a) bezpečností klíč, který je možné duplikovat pouze s bezpečností kartou a získá zájemce při podpisu smlouvy (nebo tam bude možnost si dát vlastní zámek) a pak může být i třeba 5-místní kod.. to už je tolik kombinací, že by to málokdo ve skrytu světla zvládl alá "brute force" rozlousknout, aniž by si ho někdo všiml.

  p.s. .. a to by mě zajímalo, jaká má alza vymyšlené poplatky za příp. "zábor" veřejného prostranství.. kdo to jako bude platit..