Hlavní navigace

Názor k aktualitě Amazon získal povolení vyslat na orbitu 3236 satelitů s připojením k internetu od anonym - Jojo zato BTSky všude v krajině, rozkopané tisíce...

 • 12. 8. 2020 8:41

  bez přezdívky

  Jojo zato BTSky všude v krajině, rozkopané tisíce kilometrů přírody, aby se tam dotáhla optika a elektřina jsou úplně v pohodě. A to nezmiňuji kolik by se jich muselo přidat pokud by se satelity neudělali.
  A když už jsme u toho čemu jsme už dali sbohem a je nám to uplně víte kde:
  - lesy - udělali jsme z nich pole
  - louky - udělali jsme z nich města
  - mokřady - udělali jsme z nich pole
  - čistá krásná údolí zastavěli jsme je městy a silnicemi
  - krásné kopce - udělali jsme z nich lomy a doly
  - pohledy do dálky - naskládali jsme do nich větrné elektrárny
  - pohledy na oblohu - nacpali jsme tam cca 250 000 -300 000 letadel co na ní v každém okamžiku jsou.

  takže sorry ale pár desítek tisíc satelitů které jsou daleko, že vadí jen pár koníčkářům co si hrají na astronomy aby ve výsledku měli z toho svého vědátorování pár fotek na svůj FB či pro pár kamarádů na nějakém zájmovém foru rád olituju. Skutečná věda se už dělá ve vesmíru a nebo v tak úzkých výsečích oblohy že se to pořád dá velmi dobře naplánovat protože ze země viditelného smetí jsou už ve vesmíru stovky tisíc kusů a nové komunikační satelity nabájené ze slunce jsou na samočistících drahách a navíc vybaveny deorbit motory, takže ano ty padající satelity jsou vlastně ukázkou toho, že je vše ok. A jediné co je potřeba řešit aby jejich kusy nikoho neohrozily.

  Chápu, že hodně lidí se to líbit nebude, ale v minulosti tu tyhle skupiny byly vždy, Tohle je klasická opakující se historie.