Hlavní navigace

Názor k aktualitě Amazon získal povolení vyslat na orbitu 3236 satelitů s připojením k internetu od anonym - Pro: Torquemada666 Je to je prima, že jste k...

 • 12. 8. 2020 19:11

  bez přezdívky

  Pro: Torquemada666

  Je to je prima, že jste k popisu vlastního uvažování použil tak málo slov.
  Nejen, že jste nepochopil co myslím těma "úzkýma výsečema" kterými jsem právě myslel ony vyspělé dalekohledy s adaptivní optikou. Které se snadno při plánování pozorování vyhnou existujícím družicím i proto že jsou přesně známy jejich dráhy. Naopak se nevyhnou kosmickému smetí, které maří jejich pozorování už teď. A popravdě, dalekohledy umístěné na Zemi jsou opravdu jako vědecké nástroje velmi slabé už proto, že k pozorování mohou použít poměrné úzká okna, která díky atmosféře Země, jsou k dispozici. Ty nejzajímavější pásma pro pozorování. Tedy infračervená, ultrafialová, rengenová či dokonce gama pásma jsou naštěstí pro život na Zemi z povrchu Země nepozorovatelná či jen ve velmi úzkých škvírách. Dá se celkem s klidem a velkou přesností říci, že povrch Země je pro pozorování vesmíru nepříliš vhodný. To samozřejmě člověk, který si k dokonalosti vyvinul pásmo 380 až 750 nm nemusí uvědomit, ale pro výzkum vesmíru je důležité komplet pásmo 10 - 20000nm.
  To že pozorování z těch drahých přístrojů s adaptivních optikou lze dělat pouze ve dne nebo kdy není oblačnost a tedy ty miliardy dolarů se povětšinu roku prostě povalují a nic nedělají , zatímco přístroje ve vesmíru mají možné pozorovací časy vysoce nad 90% zmínim jen takto a letmo. To, že díky zlevnění letů do vesmíru umožní skutečným vědcům do něj dostat násobné větší množství techniky za zlomky původních nákladů na dopravy je opět dalším efektem, který nechcete vidět . To, že díky tomu přijde daleko více poznání skutečnosti je vám asi taky jedno fuk.
  A pane Torquemada666 ještě je krásně prima, jak když se vám něco nelíbí a nedokážete přinést skutečný argument do diskuze, tak okamžitě sklouzáváte k dehonestaci a vyzývání k umlčení onoho člověka tedy mne. Velmi se divím, že jste neoznámkoval moje chyby v diakritice a interpunkci. A že vám odpovídám na vaše krátké zdělení dlouze? Víte ona se hloupost většinou řekne krátce a pak jsou pouze dvě možnosti. První je se to pokusit tomu člověkovi vysvětlit (s nepříliš velkou šancí na úspěch), a ta druhá je varianta to s úsměvem ignorovat protože ve skutečnosti v historii se mnohokrát ukázalo, že pomýlenci a hlupáci bránící pokroku a poznání nemají dost sil a vůle toto zastavit.