Hlavní navigace

Názor k aktualitě Aplikace Bez Andreje má novou verzi a dostala se na první příčku v App Store od WIFT - Hahaha :). Nějaký čas jsem si taky hrál s...

  • 14. 8. 2018 13:12

    WIFT

    Hahaha :).
    Nějaký čas jsem si taky hrál s E85 a dodnes to do jednoho z aut občas natankuju, protože mu to neva a protože mi to pak voní, když to jede. Ale tvrdit, že se na tom ušetří 10 Kč na litru, je hodně velká blbost. Jezdil jsem na to intenzivněji zhruba jeden rok. Ono je to obvykle tak, že o co míň to stojí, o to víc to pak žere s tím, že platí, že čím lehčí má člověk nohu, tím míň přechodem na E85 ušetří. A to platí tehdy, když už je ten rozdíl mezi cenou litru zhruba těch 10 kč, jak je to míň, tak jde ekonomika provozu na E85 do háje, proto se v momentě, kdy N95 klesl na cenu E85, ten E85 přetal prodávat úplně, nebo téměř úplně (zůstal jen na pár čerpačkách). Potenciální vícenáklady způsobené negativními vlastnostmi E85 vůbec nepočítám, protože to auto spíš dojíždím a tak mě to nijak netankuje.

    Každopádně na E85 ušetříte 10 Kč na litru pouze při nákupu. Provozně ani náhodou a jestli tvrdíte, že jo, tak lžete buďto vědomě, nebo z neznalosti.