Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Armáda spouští Národní centrum kybernetických operací a strategii kyberobrany od Torquemada666 - Vsechny armady maji tendenci se pripravovat na (pred)minulou...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 8. 2018 10:11

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Jakmile je na obzoru velke utraceni, tak se v nejmenovane zemi urcite nevybira akceptovatelny ministr. Uz vubec se nic davno predtim nepredjednava a nerozhoduje mezi bratry. Uz vubec by se v takove zemi nikdy nestavalo, ze pred poslanecke lavice predstupuje jedinec, ktery zbylym clenum klubu naznacuje jak bylo dohodnuto "zavazne" hlasovani. Naopak, vse je jak z demokraticke prirucky. Vsak i nekteri soudci (rikejme tomu hypoteticky treba) vrchniho soudu vubec nemaji konzultacni bokovku u...(opet hypoteticky) fotbaloveho svazu, ktery je znam svoji kristalovou cistotou...a uz vubec se nesnazi obchazet rozhodnuti tamniho (opet hypoteticky) ustavniho soudu o (opet hypoteticky) zpusobu obsazovani koryt. Jiste, svet je idealni a co oci nevidi, srdce neboli a mozek nehodnoti. Takova nejmenovana zeme by se jiste nemohla stat pravoplatnym clenem svobodneho sveta a tamni obcane, dobre informovani z verejnopravnich medii, by takovy rezim davno vylepsili pomoci voleb.

 • 8. 8. 2018 19:21

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Kdo rozhoduje se lisi projekt od projektu a zamer od zameru, radeji bych se drzel tehle konkretni vetve, tj. NCKO. At si necha ministr predlozit podobny verejny americky material a vedle toho tuhle ceskou bramboracku. Uplny politicky hlupak neni a z formy i obsahu pozna, ze se to musi predelat nebo se pod to musi podepsat nekdo jiny jak on.

 • 9. 8. 2018 14:47

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Vzhledem k prumernemu IQ velicich dustojniku se neni cemu divit. Kdyz se totiz na ty minule (a predminule) konflikty podivate, tak zjistite, ze vitezove vzdy zacali vitezit az v okamziku, kdy se do velicich pozic dostali vojaci s realnou bojovou zkusenosti, nebot ti puvodni byli vybiti.

  Nase slavna armada nema aktualne vubec zadne muzstvo (vse jsou minimalne poddustojnici) zato mame vice generalu, nez jich potrebovaly milionove armady.

 • 9. 8. 2018 7:53

  regine

  U velkých státních projektů pověřený ministr ve vládě předkládá parlamentu ke schválení a parlament rozhodne. Další otázka je způsob financování. Takže ti 'dole"jsou jen pěšácí buď dobří, či špatní, když dobří utečou za lepšími platy.
  Systémy většinou provádí soukromé firmy po 'výběrovém řízení' (vrácení daní) a státní úředníci mají dohlížet, testovat, přebírat.

 • 8. 8. 2018 17:00

  regine

  Názor kverulantní, ale trochu mimo mísu. Nerozhodují odborníci (a ty máme i ve státním sektoru dobré), ani generálové, ale naše politická 'elita'. Stačí se podívat do historie, jak od vstupu do NATO a EU, se úkol přehazoval na různá ministerstva, i nově vzniklé pro IT, vyhazují prachy za projekty, a to zbytečně, neb jsme v NATO (v podstatě řízené U.S.) a stejně musíme systém okopírovat (nebo raději NE a dál vyhazovat peníze na 'projekty' s úlitbou politickým stranám?), a začlenit do naší legislativy.

 • 8. 8. 2018 11:03

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  No vida, zajimava koncepce a popis nejvyznamnejsich vyzev. Tak po 10 letech konecne stat "pochopil" principy systemu, co jsem popisoval a nabizel, a proti cemu ted stoji zvnejsku. Prislusni "experti" uz doufam pobiraji vysluhy a zpytuji svedomi. V opacnem pripade jsem zvedav, jak tahle parta generalu s takto dlouhym vedenim dozene casovou ztratu, kterou nabrali oproti svym potencialnim oponentum. Lidi nejsou, kamaradi uz cekaji na rozebrani prislusneho rozpoctu... a vize na strane 6 jasne doklada, ze se opet pripravuji na kyberprostor minulosti.

  Nastinene strategicke smerovani? To mi pripomina stavbu Maginotovy linie v dobe pred druhou svetovou s durazem na staticky styl boje. Jen par dynamickych dustojniku to tehdy videlo jinak. V ACR podobne dustojniky nenajdete. Ti nasi akorat ve smerovani uspesne vydefinovali projekty, ktere uz obrana a vnitro zaplatily v nekolika poslednich grantovych vyzvach...a evidentne se to vyplati&zaplati delat jeste jednou. Vsimne si toho nekdo ze zodpovednych cinitelu, pokud ten predlozeny marketingovy vycuc bude vubec cist? Videli nasi vojaci strategicke pamflety vydavane armadou USA? Tam by se meli poucit jak ma strategie vypadat! Nastesti nebudu muset tenhle cesky nesmysl uz za par mesicu platit ze svych dani.