Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Automatické zapnutí dokupování dat je nekalá praktika. Soud potvrdil pokutu pro O2 od Karel - Tady nejde o to, zda to dělají nebo...

 • 19. 12. 2018 12:32

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Tady nejde o to, zda to dělají nebo ne. Když s nimi uzavíráte smlouvu, tak tam jsou jasně daná pravidla. Pokud je tam napsáno i to, že vám takhle budou data doprodávat automaticky, tak to prostě dělat smí, protože jste s tím podpisem smlouvy souhlasila.

  O co jde v tomhle případě je skutečnost, že to začali dělat i lidem, kteří ve smlouvě nic takového neměli. Což náš zákon v tomhle případě dovoluje jen za jedné jediné podmínky: že vám to řeknou dopředu a umožní vám bez jakýchkoliv sankcí smlouvu vypovědět nebo změnit. Pokud smlouvu nevypovíte nebo se s nimi nedohodnete jinak, pak se po uplynutí nějaké doby předpokládá, že s takovou změnou smlouvy souhlasíte.

  Což je strašně blbá obezlička, která řeší situaci, kdy vám operátor už službu podle stávající smlouvy dodávat nechce nebo nemůže. Ve státě, kde operátoři kdekomu vnutí smlouvu na dva roky, je navíc nutná i pro ochranu zákazníků.

  Mimochodem, kdyby O2 tehdy správně vyhodnotila situaci a naznala, že potřebuje souhlas zákazníka, tak by se zachovala jinak, než předpokládá řada kritiků. Oni by neposlali zákazníkům informaci o změně, nenabídli předčasné ukončení smlouvy a nežádali by jejich souhlas. Oni by to prostě těmhle zákazníkům vůbec nenabídli a počkali by až na okamžik, kdy jim fixace smlouvy beztak končí. Operátoři tu obezličku totiž používají krajně neradi - tolik práce natlačit lidi do nevýhodných smluv na dva roky, a najednou jim dovolit tu smlouvu beztrestně vypovědět? Neslýchané! :-)

 • 19. 12. 2018 10:17

  Tarif od vody (neregistrovaný) 77.48.73.---

  Vždyť podobně to dělá i Vodafone. Nejdřív pošle sms, že je vyčerpáno 75% dat, pak že 90% a pak už jen "... jste vycerpali zakladni objem dat sveho tarifu. Nyni budete data vyuzivat v baliccich po 250 MB. Vice informaci najdete v Ceniku na strankach....
  Byla jsem zvědavá, jestli se zeptají zda data navíc zapnout nebo ne a nene, nezeptali se.