Hlavní navigace

Názor k aktualitě Bankovní identita bude dražší, firmy za aktivaci zaplatí 30 000 Kč od Filip Jirsák - Hlášení změn je povinné všude možně, ale reálně...

  • 1. 3. 2021 8:16

    Filip Jirsák

    Hlášení změn je povinné všude možně, ale reálně se moc nedodržuje. Zajímalo by mne, jak jste došel k těm procentům – když se o těch nenahlášených změnách nedozvíte, těžko je můžete zahrnout do statistik. Samozřejmě, že někdy v budoucnosti tu změnu bance spousta lidí ohlásí, protože je banka ověřuje proti občance, takže spousta lidí potřebuje, aby banka měla správný údaj. Nicméně spousta lidí má zase víc účtů, přičemž třeba nepoužívá aktivně všechny. Motivace hlásit změnu u toho nevyužívaného účtu nebude vysoká.

    Jako vlastníkovi účtu je mi samozřejmě jedno, v kolika systémech to banka má – já změnu nahlásím bance, a je už starostí banky, aby věděla, kde všude to eviduje.

    Mimochodem, před pár lety jsem při změně trvalé adresy využil možnost CzechPointu nechat zaslat změnu trvalého bydliště do datových schránek různých institucí, jednou z nich byla i banka. A byla také jednou z institucí, které tohle oznámení ignorovaly.