Hlavní navigace

Bankovní identita bude dražší, firmy za aktivaci zaplatí 30 000 Kč

Sdílet

Ondřej Novák 25. 2. 2021

Aktivace služeb BankID podraží, firmy místo původně plánovaných 12 000 Kč zaplatí 30 000 Kč. Na zdražení upozornily Seznam Zprávy (SZ). Společnost Bankovní identita, a.s., která je provozovatelem služby, už změnu promítla i do ceníku

Důvodem zdražení je podle SZ to, že aktivace BankID u firemních klientů bude nakonec nákladnější, než provozovatel služby původně očekával. Vedle aktivace pak budou firmy platit i za jednotlivá volání služby, případně budou moci použít jedno nebo dvouleté předplatné. Poplatky se nevztahují na nositele bankovní identity, tedy banky. Ty budou službu využívat zdarma.

Bankovní identita je v Česku v provozu od ledna, ale momentálně ji mohou využívat jen klienti České spořitelny, ČSOB a Komerční banky. Soukromým firmám bude přístupná od června, přičemž e-shopy, dodavatelé energií, pojišťovny a další zájemci budou moci BankID využívat pro identifikaci svých klientů. Na trhu měly být původně dostupná dvě různá řešení, ale banky se nedávno dohodly na jejich sjednocení.

Našli jste v článku chybu?