Hlavní navigace

Barta a spol. z Pale Fire Capital ovládli JenPráce.cz, dvojku na trhu s HR inzercí

Sdílet

Jan Sedlák 22. 4. 2022
Pale Fire Capital Autor: Pale Fire Capital

Pale Fire Capital (PFC) zvyšuje na 80 procent podíl ve společnosti Coweo Technologies, která provozuje službu JenPráce.cz. Investiční skupina Barty, Šenkypla a spol. přikoupila dalších 47 procent. Zbytek firmy drží Radovan Hypš a David Krmela, a to po deseti procentech.

PFC uvádí, že se JenPráce.cz zařadila mezi tři největší pracovní portály v Česku. Návštěvnost má “výrazně přes milion měsíčně” (veřejná čísla v NetMonitoru nejsou) a necelých 900 tisíc uživatelů na Facebooku. “Návštěvnost portálu při meziročním srovnání Q1 (2021/2022) vzrostla o 140 procent,” doplnila investiční skupina.

“Tak nějak v tichosti jsme koupili trošku tápající byznys a během pár měsíců z něj vytvořili dvojku na trhu HR inzerce. Je to klasický PFC deal – najít hodnota tam, kde ostatní ne,” sdělil společník Pale Fire Capital Jan Barta. PFC do Coweo poprvé investoval v roce 2016, služba funguje od roku 2013. Finanční výsledky Coweo nezveřejňuje.

“Na portálu JenPráce.cz nás zaujalo unikátní propojení klasické personální inzerce s aktivním marketingem pozic na sociálních sítích. JenPráce.cz přináší první skutečné výkonové řešení personálního marketingu na straně jedné, na straně druhé dokáže přesně cílit na zájemce s nabídkou, která je pro ně atraktivní. O životaschopnosti projektu svědčí více než milionová návštěvnost měsíčně a absolutně největší publikum na sociálních sítích. Ve spojení s novým zkušeným managementem jsme připraveni rozvířit stojaté vody klasického personálního marketingu,” uvedl Dušan Šenkypl.

Zákazníky JenPráce.cz jsou ManpowerGroup, Grafton Recruitment, Randstad HR Solution, Skanska, Ministerstvo vnitra, ČSOB Pojišťovna nebo Česká pošta.

Našli jste v článku chybu?