Hlavní navigace

Názor k aktualitě BrnoCop: Brněnská policie hledá strážníky pomocí videohry a pixel artu od Karel - Chce se mi brečet. Proč to neudělají podle...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2018 12:10

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Chce se mi brečet. Proč to neudělají podle skutečnosti?

  Level 1

  Ve fontáně před divadlem se koupe dvacet lidí. Na prostranství před divadlem se opaluje skoro stovka lidí. Asi dlouho. Čas od času na ně někdo zavolá městskou policii. Úkol pro strážníka: dělat, že nic nevidím a zastavit příval telefonátů pobouřených občanů.

  Level 2

  Je zima, tma, 20:00. Na rušné zastávce je starší žena, nedostatečně oblečená, na ruce nemocniční štítek, dezorientovaná. Na dotazy kam jede odpovídá pořád něco jiného, někdy uvěřitelného, jindy že veze syna do školy apod. Několik lidí už volalo městskou policii. Úkol pro strážníka: odjet, nic neřešit, ženu nechat klidně zmzrnout. Vysvětlit lidem na zastávce, že to vážně není jejich práce, že není co řešit a už vůbec nemá smysl zavolat, zda nějaká nemocnice nepostrádá uprchlou pacientku s příznaky pokročilé demence. A když to nezabere, tak začít lidem vyhrožovat, že jim to dají zaplatit.

  Level 3

  Domácí hádka, sousedé kvůli rámusu zavolali městskou policii. Žena má po napadení popáleniny druhého stupně, odváží jí záchranka. Úkol pro strážníka: vysvětlit všem, že domácí násilí není práce pro státní policii, ale že je plně v kompetenci městské policie. Neudělat žádný zápis o tom co se stalo, nezaznamenat výpovědi svědků a všem vysvětlit že fakt, že ženu odvezla záchranka do nemocnice je vlastně důkaz, že k žádnému zranění nedošlo. Úkol druhý: při žádosti o podání svědectví argumentovat, že si nic nepamatujete, že nevíte, zda došlo ke zranění, že si nevzpomínáte ani na to, zda tam byla záchranka a že to vlastně není vaše věc, že pokud měl někdo pocit, že došlo k fyzickému napadení, tak měla být přivolána státní policie.

  Level 4

  Po pěší zóně jde těhotná dívka s chlapcem. Dívka vypadá zjevně unavená. Chlapec budí dojem silné opilosti. Slovně se napadají a chlapec dívku chvílemi i fyzicky. Úkol pro strážníka: přejít na druhou stranu silnice, dělat že tam nejste a že nic nevidíte ani neslyšíte. Ignorovat kolemjdoucí, kteří na vás nevěřícně valí oči a ptají se stylem "To s tím jako nic neuděláte? Vždyť on jí mlátí a ona je těhotná!"

  Takhle nějak to vypadá tady v Brně. Obecně platí, že městskou policii volat nechcete. Nikdy. Je to soukromá ochranka, nemá vůli ani potřebu něco řešit. Situaci buď vůbec neřeší, nebo ji ještě zhorší. Grázlové je maj na háku a slušný člověk se jim raději vyhne.