Hlavní navigace

Názor k aktualitě Češi používají internet v mobilu nejméně z celé EU od Adam - Myslím, že ty spekulace ohledně ceny připojení jsou...

  • 28. 12. 2016 21:12

    Adam (neregistrovaný) 89.248.243.---

    Myslím, že ty spekulace ohledně ceny připojení jsou možná trochu mimo výsledky výzkumu. Tam se totiž neřeší cena za připojení ani FUP, ani rychlost, ale především zařízení, které uživatel pro přístup k Síti používá. A tady bude, kromě samotné ceny za data, hrát roli i cena toho zařízení. Prostě desktop (připojený) má člověk obvykle podstatně delší dobu - několik let - a stále jej používá. Pak nastoupila éra notebooků, zejména služebních, a tabletů, zejména "domácách", které se skoro k ničemu jinému nehodí.A nakonec se dostala do "přijatelných mezí" i cena "chytrých dotykáčů", ovšem to až docela nedávno. Navíc je mobil hlavně na telefonování a pro prohlížení webu je podstatně méně šikovný, než tablet/notebo­ok/desktop; zato je "vždy při ruce". Jen zatím ta cena není tak nízká, abychom chápali chytý mobil jako spotřební zařízení, které za rok vyhodíme a nahradíme novým modelem - ne to je to ještě pro většinu z nás příliš drahá hračka.
    Takže typický uživatel přistupuje k Internetu v tandemu "mobil + něco", kdy mobil je to méně pohodlné zařízení. (A navíc je tu ten drahý datový tarif s nízkým FUP.)