Hlavní navigace

Názor k aktualitě Česká televize má vysílací radě vysvětlit, proč v Newsroomu tvrdila, že Zeman lhal od Pamětník - Miloš Zeman se narodil ke konci roku 1944,...

  • 14. 3. 2020 18:35

    Pamětník

    Miloš Zeman se narodil ke konci roku 1944, čili nic o atmosféře a dění za protektorátu samozřejmě za těch pár měsíců osobně nevnímal. Já se narodil hned po válce, ale když jsem "bral" rozum, tak jsem jméno novináře Peroutky vnímal a i ze Svobodné Evropy slyšel. Tato generace ještě nevymřela, tak asi nejsme zanedbatelné procento občanů a víme o koho se jedná. Peroutka měl díky svým kritickým postojům nepřátele v řadách nacistů i komunistů. Kým, kdy a proč byl několikrát vězněn, proč po roce 1948 raději emigroval, si každý může na webu přečíst.
    Nechápu tedy, proč Zeman při takové příležitosti kauzu Peroutka vůbec vytáhl, když sám byl v řadách KSČ a svědomí mu dovolilo tento svůj prohřešek velkoryse přehlédnout a u Peroutky články v protektorátním tisku ne?

    Čili mi nejde o to, zda Zeman lhal, nebo se jen spletl, ale Peroutka si to rozhodně nezasloužil a měl by být i ze strany prezidenta očištěn.