Hlavní navigace

Názor k aktualitě Česká televize má vysílací radě vysvětlit, proč v Newsroomu tvrdila, že Zeman lhal od Pamětník - Pokud tedy odhlédneme od faktu, zda prezident lhal,...

  • 14. 3. 2020 22:10

    Pamětník

    Pokud tedy odhlédneme od faktu, zda prezident lhal, nebo ne, žádný soud to nebude řešit, jen by měl rozhodnout, kdo a kolik komu případně zaplatí, přičemž je prezident mimo hru.

    Trochu nevím jak by měl moderátor ČT být nestranným? Pravda je jen jedna a pokud je dokázanou pravdou, tak není o čem diskutovat. Možná jste měl na mysli, že měl moderátor raději říci:"prezident je údajně lhář", jako se to dělává u obviněných zločinců před rozsudkem. Problém je v tom, že rozsudek o pravdě/lži nebude vynesen žádnou vyšší autoritou, protože to není předmětem soudu. Funkce prezidenta opravňuje tuto osobu říci cokoliv beztrestně, jen nebývá zvykem, že se to týká osobnosti, která se nemůže bránit, protože již nežije. Pokud Zeman urazí/pomluví současného politika/novináře, ten si většinou nedovolí protestovat, nebo to může dokázat oplatit podobným dílem, třeba v médiích, protože paragraf o hanobení "republiky" jsme už naštěstí zrušili v roce 1998.

    Obžaloba tohle všechno ví a proto také neusiluje o omluvu a potrestání Zemana, ale jen o morální "odškodnění" za hanobení dobrého jména. Zeman se jednoznačně zesměšnil, ale on to tak jistě nebere.