Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě České potravinové e-shopy přes veškerou snahu pod náporem kolabují [AKTUALIZOVÁNO] od anonym - Samozřejmě to můžou dělat diletanti, ale na 98,7%...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 3. 2020 16:06

  bez přezdívky

  Samozřejmě to můžou dělat diletanti, ale na 98,7% tomu tak nebude. Žádná firma není postavena na takovéto anomálie. Mám s tím i osobní zkušenost, pokud je v workflow 50 různých limitujících prvků (kapacita regálů, lidí, aut, informačních systémů, obalových materiálů) lze to ohnout do určité míry, například dokoupit čtečky, licence, najmout 4 další Bulhary. Nemůžu najednou zdvojnásobit sklad, firma pro kterou jsem pracoval postavila nafukovací skladové haly přes silnici za 2 týdny, vygenerovalo to dalších 10 problémů.
  Dospěl jsem k názoru, že v 98,7% jsou spíš úplní kre_téni ti, co jim radí a předstírají, že oni ve svém oboru zvládají podobné situace levou zadní. Většinou to tvrdí lidé, které pracují v oboru, kde jim stačí dokoupit licenci za 3 USD nějaké "PRO" a jedou dál, můžou si malovat nebo programovat. Když jsou ale dvě linie řízení, tak takového dětské hrátky jsou už několik levelů níže.
  Jo a teď jsem si vzpomenul na člověka, co vlastní podíl v farmaceutické firmě, onehdá jsem mu v hospodě říkal "to se těšíte na epidemie, že"... a odpoveď byla dost nečekaná. Nikdo nemá zájem najednou produkovat miliardu nějakého léku, to nikdo není schopen ani na světové úrovni koordinovat tak, aby to proběhlo bez problému, jde na tom spíše prodělat. Sen těchto firem je diabetik, co bude 20 let polykat pořád stejné 4 prášky za den. Ani firma která lisuje pilulky není schopna do měsíce lisovat něco nového. Natož někdo, kdo se živí box movingem. Ale lidí co by jí dobře poradili je dost, to jo.

 • 17. 3. 2020 17:59

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Kdyz zkolabovali na Vanoce, tak to byla ciste jejich chyba. Tam umoznili lidem objednavat i kdyz vedeli, ze jim rozvozova kapacita nestaci.

  Nyni je sitauce jina, napor je tak velky, ze proste nejde odbavit. Verte tomu, ze jakykoli eshop kdyby si na nem objednali lidi vse co ma skladem, tak by zkolaboval, protoze kazdy eshop je staven na nejaky objem, ktery je schopen odbavit s nejakou rezervou.

  Navic mame dobu, kdy je spousta zemestnancu doma a nikdo na zadne brigady chodit nechce.

  Takze i kdyz rohlik a kosik apod. nejak nemusim, tak zde jim nejde davat za vinu vubec nic.

  A to plati i pro to zasobovani. Kdyby to toho tveho teska jak pises vyrazilo ne 100 lidi jak planuji, ale 5000 tak bude taky prazdny... ale mam za to, ze nekterym je zbytecne toto vysvetlovat

 • 17. 3. 2020 16:55

  jkjk

  Když do kamenného Tesca najednou přijde nakupovat 4x více lidí, než obvykle, tak tam taky určitě bude všechno fungovat a všeho bude dost, že?

 • 17. 3. 2020 15:15

  Kamca.b1

  Z nebes jim spadla příležitost a oni na ni nejsou připraveni. Promarní ji. Namísto aby udělali opatření, přijali lidi na rozvoz, posílili nákupy, raději zavádějí restrikce. A když už se člověk probojuje k nákupu, není co koupit. Chleba - vyprodaný, rohlíky - vyprodané, mrkev - dostupný 1 kus.
  V normálním kamenném Tescu rohlíky, chleba, mrkve, kolik chcete.
  Trošku jako u Cimrmana, postavil si hospodu, a začali mu tam lézt lidi, tak ji postavil na samotě a zase ho našli :-