Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Pozemní vysílání by mohlo přechodem na DVB-T2 ztratit desetinu diváků od DVBT2 - A proto jsem přešel na IPTV, už mě...

 • 10. 10. 2018 22:26

  DVBT2 (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  A proto jsem přešel na IPTV, už mě nebaví všechny dočasné multiplexy / zrušili jsme zatím HD / programy jsme odstranili a zase vrátili / teď je to na jiném kanále / něco jsme zapli a něco vypli / znovu si nalaďte televizi ...
  ... to už jsme tu jednou měli (u nás vysílané z několika míst, takže nové kanálové propusti, slučovače)

  Už to fakt nechci řešit, jsme rodina, kde TV část rodiny chce (za mě bych klidně nechal JEDEN veřejnoprávní program a zbytek "reklam" může být klidně šifrovaný)

 • 11. 10. 2018 8:07

  Pamětník

  Pokud někdo opravdu musí přijímat vysílače z různých míst, aby měl k dispozici vícenásobnou nabídku i těch stanic, které vůbec nesleduje, pokud je TV purista a pomocí několika antén, propustí, slučovačů, zádrží, zesilovačů a pod. musí mít na vstupu přijímače naprosto vyrovnanou úroveň signálů ze všech MUXů, potom je pro jeho domácnost přechodné období mezi DVB-T a DVB-T2 opravdu náročné a dražší.

  Já ovšem předpokládám, že většina diváků nedělá a nemusí dělat téměř vůbec nic, jen znovu automaticky proladí tuner TV, pořídí si STB a znovu si seřadí stanice podle jejich oblíbenosti. Většina vysílačů totiž zůstává na svém místě, na nových kótách jich přibude minimálně, čili u celopásmové antény téměř nikdy není nutné cokoliv měnit. Ovšem nevylučuji, že některých se změny, související s přechodem na DVB-T2, nějak nedotknou, ale kolik % domácností se to týká? Potom ano, mají smůlu, ale podobnou, jako když kolem bydliště nevybudují obchvat, nebo dálnice vede moc daleko, nebo mají daleko k rybníku, do lesa a pod..