Hlavní navigace

Český eM Client konečně vychází pro macOS, půjde i na mobily

Sdílet

Jan Sedlák 13. 6. 2018

E-mailová aplikace eM Client je na trhu řadu let, ovšem až nyní se pomalu dostává také na počítače s operačním systémem macOS. Český e-mailový klient konkrétně vstupuje do beta verze a jeho autoři sbírají zpětnou vazbu z testování. Datum vydání finální verze ještě oznámeno nebylo. Beta je dostupná zdarma.

Autoři uvádí, že „eM Client pro Mac není jen klonem verze pro Windows, ale je provázaný s macOS způsobem, jakým byste to očekávali. To se týká například využití standardních notifikací operačního systému a dalších integrací se systémem.“

Program má prozatím několik známých problémů, jejichž popis je k dispozici na webu. Konkrétně jde o nedokonalosti v uživatelském rozhraní (špatná velikost písem, zarovnání a podobně), může se vyskytovat zpomalený běh, nefunguje šifrování S/MIME (PGP ano), problémy může způsobovat kontrola pravopisu nebo kontrola databáze při zavírání z hlavní lišty (aktualizace: již vyřešeno). V beta verzi nového macOS Mojave také nefunguje zobrazování mailů.

Situaci kolem eM Clienta jsme rozebírali v rozhovoru s jeho spoluzakladatelem Jaroslavem Javornickým, který nyní stojí především za Spaceknow nebo Golem VR. Firma chce aplikaci dostat také na mobily a mít tak „uzavřený kruh“ v rámci platforem. Na mobilní aplikace má každopádně dojít ve vzdálenější budoucnosti.

Za rok umí eM Client vyrůst až o stovky tisíc platících profesionálních uživatelů. Jde o ziskovou společnost bez externích investorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2018 18:22

    qaz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    neco takoveho bylo v opere 12, pokrok se zase nekona