Hlavní navigace

Názor k aktualitě Chybí vám Alza na Heureka.cz? Nainstalujte si nové rozšíření pro Chrome od anonym - No, tak, Alza je už dost velká na...

 • 6. 11. 2019 9:04

  bez přezdívky

  No, tak, Alza je už dost velká na to aby se bez Heuréka obešla. Když se dokáže prosadit i s vyšší cenou a zákazník to akceptuje, pak je to v pořádku.
  Pokud není obchodník zajímavý, ale má nízkou cenu, tak mu může Heureka pomoct, jelikož může nasbírat pozitivní hodnocení a získat důvěru. Časem si pak může dovolit cenu taky zvýšit a třeba Heureku opustit.
  Kromě toho, mnoho těch ultralevných eshopů jsou vesnické shopy které posílají zboží nadále Českou poštou a nebo mají výdejny s naprostou nevhodnou otevírací dobou.
  Alza nabízí dodání zboží Českou poštou, Zásilkovnou, Alza Express, Alza Box (k dispozici třeba i o půlnoci) a tak i když za dopravu platím, tak si můžu nakoupit i v době kdy jsem v práci od nevidím do nevidím a nemusím se omezovat. Ve výsledku mi pak ten nákup i přes vyšší cenu a poplatky vyjde levněji, protože se nemusím kvůli němu časově vymezovat.
  Normální lidi to dávno pochopili, ale lovci nízkých cen zjevně stále ne.
  Možná i proto se trh (ně)nikdy nevyvíjí tím směrem kterým očekáváme. :-)