Hlavní navigace

Názor k aktualitě Chytrá lavička v Praze měla snižovat hluk a teplotu. Nikdo se o ni nestaral, tak uschla od lahvon - "Zástupci Operátora ICT pak serveru řekli, že se...

 • 29. 8. 2019 11:57

  lahvon

  "Zástupci Operátora ICT pak serveru řekli, že se o lavičku přestali starat, protože není jasné, jak celý projekt „smart city“ bude pokračovat. Čeká se prý zároveň na výsledky vyhodnocení."

  Tak jestli je tahle citace pravdivá, je to etalonový příklad zrůdného úředního přístupu. Ten člověk by měl okamžitě zmizet z pozice, kde má pracovat pro společnost. Kdy si ho z daní platí obyvatelé města. Ukázka ignorace a nezájmu o městem investované peníze.

  Je to absurdní přirovnání, ale kdyby v porodnici zkošeli nové inkubátory, taky je po měsíci testů i s dětmi odstaví a nechají to v nich všechno pomřít, protože se čeká na vyhodnocovací zprávu a rozhodnutí představenstva nemocnice, jestli se zakoupí další?

  A tohle je mimochodem důvod, proč opakovaně tvrdím, že je "smart cities" sice hezká vize, ale naše města s tím vůbec neumí pracovat. A furt jsou cestou, že se něco bezhlavě nakoupí, protože je to supr trůpr technologie, bude to supr v prezentacích a až se budou chtít pochválit v televizi, jak inovují.
  A teprve následně začnou přemýšlet, jak to využít a k čemu je to vlastně dobrý. A hlavně, jeslti je to vůbec potřeba.
  Místo toho, aby se od začátku řešila potřeba (lidí, města, instituce, ..) a pro tu se hledalo smart řešení, klidně pošpikované technologiemi.

  Tohle zas zavání potřebou utratit prachy. Ne hledat zlepšení města.