Hlavní navigace

Názor k aktualitě Co může za vysokou cenu mobilních dat? Moc používáme Wi-Fi, tvrdí ministryně Nováková od anonym - Paní ministryně si myslí, že jsme úplný jelita...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2019 11:07

    bez přezdívky

    Paní ministryně si myslí, že jsme úplný jelita jako je ona. Ona by takovému blábolu možná uvěřila.
    Pracuji v telekomunikacích už pěknou řádku let a co se týká cen, tak je to jednoduché. Společnost O2 a T-mobile nechtějí klesat s marží za svoje služby, což už se dlouhodobě děje, nejvýrazněji to bylo vidět v roce 2014 s revolucí. Tito silní hráči ten pokles chtějí co nejvíce snížit/oddálit a docela se jim to daří. Vodafone je jiná kapitola, jde do toho cenou, ale i on už dnes vidí, že potřebuje navyšovat zisky. V Polsku si vystříleli náboje a nemají už moc kam jít. Stručně řečeno jde vždy jen o prachy a akcionáři chtějí vidět dobré výsledky. Na druhou stranu kvalita technologií a pokrytí oprati západu není vůbec špatná, troufnu si říci konkurence schopná. 5G je na cestě a signál vám vypadne i před Mnichovem. Shrnuto, kvalita OK, ceny jsou vysoké a operátoři spokojení. Na druhou stranu jsem rád, že se zisky dávají i do obnovy a nových technologií.
    Na závěr všem doporučuji jak zlevnit cenu volání. Měňte svého operátora jak jen to jde, jedině vyjednáváním o ceně budeme schopni tlačit na snižování cen.