Hlavní navigace

Názor k aktualitě Covid pomohl i módě na internetu, e-shopy v ČR loni udělaly obrat 31 miliard od kristyna.rakovska - Dobrý den, uvědomujeme si, že data z webu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2021 11:14

  kristyna.rakovska

  Dobrý den, uvědomujeme si, že data z webu Similarweb nemusí být v absolutních číslech naprosto přesná, avšak trendově odpovídají realitě.

  Zároveň je nám Similar web nejlépe veřejně dostupným nástrojem. Vybrali jsme ho i z toho důvodu, že si na něm realitu, kterou uvádíme může každý snadno ověřit (data jsme sbírali na konci prosince, aby byly za poslední půl rok v roce 2020, kdy jsou návštěvy nejvyšší, teď se čísla mohou lišit). Navíc, do žebříčku zahrnujeme jen e-shopy s českou doménou.

  Samozřejmě bychom byli rádi za přesná čísla – například – z účtů Google Analytics, bohužel ale oba víme, že všechny e-shopy tyto informace neposkytují a tak by žebříček nebyl přesný už vůbec.

  Každopádně, pokud máte jakékoliv informace a data, která by popírala správnost našeho výzkumu, budu moc ráda, když mi je pošlete na kristyna.rakov­ska@glami.cz.

  Hezký den za GLAMI, Kristýna Rakovská