Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Covid pomohl i módě na internetu, e-shopy v ČR loni udělaly obrat 31 miliard od Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje - pokud nekdo pouziva k analyze similarweb uz tim...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2021 21:54

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  pokud nekdo pouziva k analyze similarweb uz tim ukazuje, ze si jen vymysli. Z dat od cca 30 webu s navstevnosti 1-3M UIN mesicne mohu rici, ze vysledky to generuje nahodne v rozmeru +- 10-70 %.

  Co se tyka dat z daneho clanku tak s ohledem na to, ze o jednom ze zminenych vim vice nez dost, tak mohu rici, ze data se vuci realite lisi asi o 150 % co se tyka navstevnosti.

  spise mam pocit, ze se chce nekdo stat jakoze samozvanou autoritou z oboru, vyuzije dat co sezene, neresi spravnost apod. ale media to otisknou

 • 21. 1. 2021 11:14

  kristyna.rakovska

  Dobrý den, uvědomujeme si, že data z webu Similarweb nemusí být v absolutních číslech naprosto přesná, avšak trendově odpovídají realitě.

  Zároveň je nám Similar web nejlépe veřejně dostupným nástrojem. Vybrali jsme ho i z toho důvodu, že si na něm realitu, kterou uvádíme může každý snadno ověřit (data jsme sbírali na konci prosince, aby byly za poslední půl rok v roce 2020, kdy jsou návštěvy nejvyšší, teď se čísla mohou lišit). Navíc, do žebříčku zahrnujeme jen e-shopy s českou doménou.

  Samozřejmě bychom byli rádi za přesná čísla – například – z účtů Google Analytics, bohužel ale oba víme, že všechny e-shopy tyto informace neposkytují a tak by žebříček nebyl přesný už vůbec.

  Každopádně, pokud máte jakékoliv informace a data, která by popírala správnost našeho výzkumu, budu moc ráda, když mi je pošlete na kristyna.rakov­ska@glami.cz.

  Hezký den za GLAMI, Kristýna Rakovská

 • 21. 1. 2021 11:22

  kristyna.rakovska

  Dobrý den, není pravdou že by v žebříčku byli jen e-shopy, které jsou přítomné na GLAMI.cz. Příkladem, Zalando, které je v obou žebříčcích hned na 2. místě, na GLAMI není. Za ním bych mohla pokračovat například Deichmannem nebo H&M. Výzkumy děláme nezaujatě a nehraje v nich roli, kdo je a kdo není na GLAMI jako náš partner.

  V případě, že máte data, která by ukázala, že je nějaký e-shop, na který jsme ve výzkumu zapomněli, budu moc ráda, když mě kontaktujete na kristyna.rakov­ska@glami.cz. V návaznosti na to, co pán píše dodám, že to platí samozřejmě pro každého, ne jen pro komentující.

  Děláme vše pro to, aby se ve výzkumu objevil každý módní e-shop, který by v něm být měl a rozhodně není naším cílem kohokoliv pošpinit nebo znevýhodnit. Naopak, cílem našeho výzkumu je všeobecné povědomí o dění na poli módní e-commerce, což se snažíme dokázat i výzkumy a následnými veřejnými webináři ohledně koronaviru, které jsme v uplynulém roku 2020 dělali.

  Děkuji a přeji hezký den,
  Kristýna Rakovská za GLAMI

 • 18. 1. 2021 15:35

  drbnuty_krocan

  Kdo neplatí desátek Glami, ve "výzkumu" se neobjeví, ale na druhou stranu prezentovat svoje klienty jako celý trh je u nás běžný kolorit agregátorů.

  Nahlédnul jsem u klienta do Google Analytics a s jednou doménou (provozuje jich v ČR několik) je v návštěvnosti před Astratexem. Kdyby měl někdo z umístěných odvahu napsat, jak moc ta čísla nesedí, bude mít můj respekt.