Hlavní navigace

ČTÚ připravuje podmínky pro rozvoj komerčního digitálního rozhlasu

Sdílet

Filip Rožánek 19. 5. 2022
Digitální rozhlasové vysílání DAB+ Autor: Pure

Český telekomunikační úřad začal chystat výběrové řízení na provozovatele finálních komerčních sítí pro vysílání DAB+. Tuto formu distribuce využívá už přes 50 stanic, kromě sítě Českého rozhlasu jsou v provozu soukromé regionální a lokální multiplexy.

„ČTÚ k zahájení diskuse o podmínkách výběrového řízení svolal v dubnu 2022 neveřejnou diskusi odborníků u kulatého stolu. Pozvání přijali jak zástupci stávajících vysílatelů, tak i experti pro oblast plánování kmitočtů, analytické společnosti a zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva kultury a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání,“ oznámil úřad v pravidelné monitorovací zprávě.

„K dalším krokům ČTÚ bude patřit sestavení vhodných kmitočtových sad a vypracování návrhu podmínek výběrového řízení s následnou veřejnou konzultací. Věříme, že výročí sta let pravidelného rozhlasového (analogového) vysílání v Československu, které připadá právě na rok 2023, budeme moci oslavit udělením přídělů rádiových kmitočtů pro digitální sítě DAB+. Ty by měly přinést kvalitativní rozvoj rozhlasového vysílání z pohledu technického i obsahového,“ doplnil úřad.

Našli jste v článku chybu?