Hlavní navigace

Názor k aktualitě Datacentrum Tower na Žižkově mělo výpadek, Radiokomunikacím nešlo napájení od MV - Celé toto slohové cvičení bohužel nevysvětluje skutečnou příčinu...

 • 13. 8. 2019 15:52

  MV

  Celé toto slohové cvičení bohužel nevysvětluje skutečnou příčinu výpadku na obou napájecích větvích v jeden okamžik. Příliš jej nevysvětluje ani oficiální vyjádření.

  Dne 12.8. 2019 došlo v čase 17:34-18:05 k výpadku napájení IT technologií na jednom ze sálů datového centra DC Tower.

  Příčinou výpadku napájení IT technologií bylo současné selhání automatů pro přepínání mezi zálohovanou a nezálohovanou sítí pro daný sál v NN rozvodně. V důsledku tohoto výpadku došlo k přechodu na provoz z UPS. Ihned po identifikaci výpadku došlo k manuálnímu restartu obou problematických automatů a obnově napájení.

  Zpožděná identifikace problému byla způsobena probíhajícími pracemi na upgrade monitorovacích systémů, tyto byly dočasně přerušeny a pracovníci datového centra nyní spolu s dodavateli inkriminovaných automatů zjišťují příčiny současného selhání a možnosti prevence opakování takovéhoto incidentu. V rámci revize dojde ke komplexní kontrole všech dalších prvků napájení v datovém centru.