Hlavní navigace

Názor k aktualitě Digi TV přenesla přestřelku s AMC na stránky denního tisku od Vindis - Tuhle kauzu vůbec nechápu. Každá strana obviňuje toho...

 • 24. 9. 2018 11:58

  Vindis

  Tuhle kauzu vůbec nechápu. Každá strana obviňuje toho druhého a to celkem přesvědčivými důvody.
  Bohužel z mého pohledu je hlavním viníkem DIGI CZ.

  Možná není AMC svatoušek, jak tu někteří píšou. Ale mějte na paměti, že AMC spolupracuje i s jinými operátory a tam žádné problémy nejsou (i když si někteří opět myslí že jsou). Možná nasazuje vysoké ceny, nebo nevím proč tolik povyku, ale těm ostatním jde spíše o diváky, a tak se raději smíří i s nevýhodnou smlouvou.
  Jenom DIGI se tomu postavil po svém. A to hodně nešťastně. Proč proboha jednoduše nenapíše, že se s AMC jednoduše nedohodl na pokračování a musí to sdělovat stylem, že o AMC kanály vlastně nebyl zájem (o čemž silně pochybuji). Stejně tak vypnutí na poslední chvíli. Ukončení spolupráce není okamžitá záležitost, ale několikadenní. Když na začátku měsíce vím, že mi koncem měsíce bude končit smlouva a nehodlám v ní pokračovat, tak už hned na začátku vím, že se bude končit a oznámím to dopředu a ne na poslední chvíli.
  Pokud o kanály nebyl zájem, jak tvrdí, tak proč později vyzývá k tomu, aby se vytvořil jakýsi placený balíček? Že veškeré náklady z balíčku pokryjí náklady pro AMC? To ani omylem. Pár desítek lidí (dle logiky DIGI) ten balík rozhodně neudrží při životě, aby to bylo výhodné pro obě strany.
  Zde to vidím jednoduše tak, že DIGI CZ nemá finanční prostředky, aby mohla platit AMC za jeho kanály. Jen to nechce přiznat a dělá z toho bůh ví co.
  Navíc i tak komunikace na Facebooku DIGI je nešťastná, když jeden z podpory neustále tvrdí, že ty náhrady jsou více než přijatelné a plně nahrazuji ty předchozí. Z jeho pohledu možná, ale z pohledu diváka je jasný, že nemá pravdu. Stejně tak tam nijak neobhajuji, že není jejich vina, že se nedohodl s AMC a tvrdošíjně odmítá jakkoli komentovat ono ukončení. Takhle se slušný operátor nemůže chovat. Toto chování se podobá spíše tomu, kdo se snaží něco skrýt nebo se z toho snaží vycouvat.

  Ze strany AMC vidím jenom to, že je vlastně oběť. AMC tvrdí, že smlouva s DIGI byla/je stále platná a nic z jeho strany nenasvědčovalo okamžité ukončení (jak tu opět někdo tvrdí, že DIGI to nemohlo jak podchytit). AMC kanály vypnul DIGI, ne AMC. Následná kampaň, kde upozorňuje DIGI, aby bezpodmínečně dle smlouvy obnovil jeho kanály, a upozornění na Facebooku uživatelům, aby lobovali u DIGI za obnovení. Pokud došlo, jak tvrdí DIGI, k ukončení spolupráce, tak proč proboha AMC lobuje za to, aby se jeho kanály u nich objevily? Pokud se s operátorem nedohodl, operátor nechce platit, tak papa. Jeho problém. Obyčejná obchodní záležitost. AMC nemá zapotřebí z toho dělat humbuk a ještě jim jaksi nabízet kanály zdarma. Má diváky u jiných operátorů. A divák se může přestěhovat ke konkurenci.

  Tak či tak. Obě strany podávají žalobu na toho druhého. AMC žaluje za nedodržení smlouvy. DIGI žaluje za pomluvu. Bylo by fajn zjistit, kdo měl nakonec pravdu.