Hlavní navigace

DoDo přebírá logistiku online nákupů Tesca

Sdílet

Karel Wolf 9. 12. 2019
Tesco Potraviny online Autor: Tesco

Řetězec Tesco ruší přepravní flotilu pro rozvoz ze svého e-shopu, logistiku přebere logistický start-up DoDo, informoval o tom v neděli deník E15.

DoDo bude pro Tesco rozvážet jak v České republice, tak i na Slovensku. Start-up s takto velkou zakázkou nemá předchozí zkušenosti, bude tedy zajímavé sledovat, jak si s novým obchodním úspěchem poradí. Na druhé straně již dříve služba na příkladu s Mallem prokázala, že své služby škálovat dokáže. Řidiči Tesca údajně dostali na výběr odstupné, nebo přestup k DoDo za blíže nespecifikovaných podmínek. DoDo bez zdrojů Tesca momentálně disponuje 550 kurýry a 350 dodávkami. Ani jedna společnost se nevyjádřila k obchodní stránce dohody.

E-shop Tesca je historicky nejstarší stále funkční internetový obchod ve své kateorii v ČR, funguje od ledna 2012. DoDo vzniklo jako projekt skupiny KKCG českého podnikatele a miliardáře Karla Komárka a v roce 2017 byl startup prodán společnosti Inveo. V roce 2019 se projekt pro změnu přesunul pod nově vzniklou e-commerce skupinu V-Sharp, která v sobě slučuje více společností a která funguje jako fond rizikového kapitálu pro další projekty. Vedle DoDo pod ní spadá například e-commerce akcelerátor Inveo, automatická předpověď poptávky Riverbit a redistribuce Ydistri.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.