Hlavní navigace

Názor k aktualitě DVB-T2 Multiplex 24 vylepšuje pokrytí v Olomouckém kraji od Pamětník - Podle někým oblíbeného hesla "Líp už bylo", se...

 • 7. 4. 2021 8:34

  Pamětník

  Podle někým oblíbeného hesla "Líp už bylo", se dají časy před desítkami let samozřejmě ohodnotit pohledem Hrbekjak12. ČST vysílala jediný program v I. TV pásmu, které se dalo, za lepších podmínek, nějak chytat i na vzdálenost stovek km. Bohužel to vždy nebyla ta naše, ale nechtěná nějaká zahraniční. Na další stanici už tam ale místo nebylo.

  Proč je dnes situace jaká je, to by bylo na dlouhý monolog. Zákon nenutí žádnou stanici mít pokrytí 100% území státu, ani pro 100% občanů zpřístupnit DVB-T2. Pro těch pár zbývajících % je zde, ze zákona, určeno satelitní vysílání. Je sice pravdou, že na nasliněný prst nikdo DVB-S nenaladí, jako někteří DVB-T2, ale investice do paraboly a konvertoru není přehnaná a příjem kódované ČT je bezplatný. Dnes už většinou jen hrstka TV diváků nemá TV, kde by nebyl integrován DVB-S tuner, čili satelitní přijímač, či STB, ani nepotřebují. Nebo si zkrátka musí počkat, až budou sítě DVB-T2 dobudovány, ani v analogu, či DVB-T, nebylo všechno zajištěno najednou stovkami pomocných vysílačů.

  Nebo si vezměte příklad z těch, kteří už prý vůbec lineární vysílání nepotřebují a nesledují, internetové připojení jim toto všechno umožní sledovat kdykoliv, i s mnohokrát větší nabídkou.

  Přestat platit koncese je velmi jednoduché, stačí čestné prohlášení, ale pozor, zda vám nezbyde v domácnosti nějaký, i třeba nepoužívaný, přístroj, který by analogové, nebo digitální, vysílání rozhlasu umožňoval přijímat. To by bylo trestné, s vysokými pokutami.