Hlavní navigace

Názor k aktualitě EBU je znepokojena zvyšujícím se tlakem na nezávislost České televize od anonym - Máte krátkou paměť nebo jste příliš mladý ;-)....

  • 11. 4. 2021 12:24

    bez přezdívky

    Máte krátkou paměť nebo jste příliš mladý ;-). Pokud byly u moci současné opoziční strany, byla situace úplně jiná, kritizovala se "nekonstruktivní" opozice, vládní strany jenom zlehounka - holt nikdo není dokonalý. Speciálně kolem TOP a se Schwarzenbergem v čele se šířilo něco jako aura dokonalosti, nonšalantnosti, povznesenosti atd. - že by ale zkoumali, jak proběhla u něj restituce, to ne.
    Nebo mediální podpora směšného Miliónu chvilek - já bych spíše čekal, že investigativci z ČT budou zkoumat, kdo je za tím, kdo a proč to platí. Nebo jiný příklad, president Zeman se může kritizovat bez omezení, byť byl zvolen hlasy občanů a nebylo jich málo. Zato (naprosto zbytečný) senát je vyzvedáván - ovšem až poslední dobou, co v něm mají převahu ti skuteční demokraté. Nebo Ústavní soud. Od něj jsem naivně očekával moudrost a zejména naprostou spravedlivost. Realita? Rozhoduje politicky. A hlídači demokracie v ČT nic, resp. vyjádřují souhlas.