Hlavní navigace

Názor k aktualitě Europarlament schválil reformu copyrightu, včetně kontroverzních článků 11 a 13 od Petr K. - Přesně tak, tady vůbec nejde o nějaká autorská...

  • 13. 9. 2018 6:04

    Petr K. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Přesně tak, tady vůbec nejde o nějaká autorská práva ale o cenzuru internetu. Zkrátka se zakáže "nenávistný obsah" a "fake news" což bude tradičně vše co není oficielní EU politika a povinné filtry zajistí aby uživatel nebyl takovým obsahem "obtěžován".
    Svoboda projevu a možnost reálně si psát na internet co chci a oslovovat tím široké publikum leží socialistům v žaludku. Ono totalita bez možnosti kontroly informací se buduje o poznání hůře.
    Logickým důsledkem regulace bude přesun serverů mimo EU a logickou reakcí EU bude firewall proti okolnímu světu na filtrování toho "závadného" obsahu. Najednou tu budeme mít stav jak v Číně, kde Brusel bude rozhodovat co je pro občana vhodná informace. Jako vedlejší efekt dojde k upevnění pozice nadnárodních korporací, které se vždy bez problému přizpůsobí (viz google a Čína) a preventivní likvidaci drobného IT podnikání, které v socialismu stejně nemá co dělat.