Hlavní navigace

Facebook chce skrýt počty lajků, vyvolávají prý závist

Sdílet

Karel Wolf 3. 9. 2019

Sociální síť Facebook chce skrýt počítadlo lajků u příspěvků ostatních uživatelů. Facebook, který již podobnou funkci testuje u Instagramu, tímto způsobem chce údajně bránit závisti a pocitům vlastní nedostatečnosti u méně populárních uživatelů. Upozornil na to server TechCrunch

Přestože společnost již trochu narazila s podobným krokem u instagramových influencerů, celkové výsledky jsou zjevně dostatečně přesvědčivé, že je chce aplikovat i na samotný Facebook. Konkrétní výsledky jarního instagramového experimentu nicméně Facebook odmítl zveřejnit. 

Hlavním důvodem plánu na skrytí počitadla nicméně nebude samotná obava o zdraví uživatelů, ale spíše o zisky společnosti. Nedostatečně populární příspěvky jejich uživatelé často mažou, čím ze sítě mizí uživateli generovaný obsah, na kterém je (nebo alespoň původně byla) síť postavená. Facebook se přesunul z místa pro sdílení denních osobních statusů do pozice jakési výstavky prestižních životních událostí. Těch ale lidé nezažívají v životě tolik a velká popularita, kterou přitahují podobné posty na cizích profilech, může ostatní uživatele vést k negativním pocitům, které v extrému vedou až k úplné rezignaci na používání sítě.

Facebook si každopádně uvědomil, že frustrovaní uživatelé statisticky mnohem méně klikají na Facebookem generovanou reklamu, ta má zároveň menší prostor pro to, kde se může relevantně zobrazovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.