Hlavní navigace

Názor k aktualitě Facebook maže nahlášené příspěvky dvakrát častěji než loni, chválí EK od Petr M - Sám se můžu zamyslet nad tím, co znám...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2017 10:31

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Sám se můžu zamyslet nad tím, co znám (a tím pádem už na to mám na to nějaký názor a tím to postrádá smysl). Když někdo přidá k něčemu souvislost, kterou nevidím, můžu se nad tím zamyslet, dohledat si víc a buďto konstatovat, že ten člověk vymýšlí blbosti, nebo přehodnotit svůj názor.

  A komentáře neřeším podle autora, ani podle souhlasu/nesouhlasu se mnou, protože mýlit se můžu jak já, tak on. Proto nesoudím podle míry souhlasu se mnou, ale podle obsahu, argumentace a formy.

  Ovšem já, narozdíl od jiných, uznávám, že neznám souvislosti všeho ve vesmíru a pořád mám na základě interakce s okolím co objevovat. Nežiju jenom ve své hlavě s vlastníma myšlenkama a patentem na pravdu. Nechodím diskutovat, abych hledal souhlas se svou pravdou. Nechodím diskutovat, abych nadával těm, kdo nesouhlasí. Chodím diskutovat, abych si rozšířil obzory. Bohužel, tohle většina lidí (včetně tebe, neber si to osobně), nezvládá.

  Ty sis můj komentář sice přečetl, ale nepřemýšlel jsi nad jeho významem. Prostě jsi se spokojil s první věcí, co tě napadla - "Když někdo napíše něco o A, můžu přemýšlet o A a k tomu jeho komentář nepotřebuju." Jenomže v diskusi se nepřemýšlí o A (pravda, trochu taky, ale není to nejpodstatnější), ale o tom, jak jiní vidí A. Protože jiní mají jiný úhel pohledu, za A vidí i B, který ty máš za A schovaný a nepředpokládáš, že tam něco takovýho je. Ty zase můžeš vidět za A Cčko, který nevidí někdo další... Jenom pokud vyslechneš ostatní bez předsudků a zkusíš věc vidět jejich očima, může tě diskuse obohatit.