Hlavní navigace

Názor k aktualitě Facebook v Austrálii přestává umožňovat sdílení zpravodajského obsahu od ... - no, spíše to vypadá jako okatý truc. Všichni ví,...

  • 18. 2. 2021 10:14

    ...

    no, spíše to vypadá jako okatý truc.

    Všichni ví, že facebook vyrostl na obsahu, který si přejímal od třetích stran. Fotka, perex a k tomu reklama, proklikovost se snižuje rok od roku. Facebook argumentuje, že ten obsah tam dávají uživatelé, to ale není pravda, uživatelé tam dají odkaz a někdy ani to ne, zbytek si získá facebook z webů sám. Stejně argumentace, že obsah tam dávají vydatavatelé, zrovna v Austrálii je ten problém vyvolaný vydavateli, kteří tam obsah samovolně nedávali. Stejně tak argumentace, že facebook je jen odkazový katalog není pravda, využívá obsah článků pro vyhledávání, třídění, kategorizaci, klasifikuje podle toho zájmy svých uživatelů a podle toho zobrazuje reklamu, to není málo. Google se tam s vydavateli dohodnul, facebook spustil tenhle protest.

    On to není problém ani zpravodajství, ale asi jakéhokoliv obsah, sociální sítě si správu obsahu berou pod svoje křídla a odstříhávají původní autory. Ty se nedomohou ničeho, to asi není správně. Měla by se v tom najít nějaká vyrovnanost obou stran.