Hlavní navigace

Názor k aktualitě Filmařskou anticenu Zlatý citrón dostali členové Rady České televize od anonym - "Odpovedi se samozrejme vyhybate, ptal jsem se vas...

 • 25. 1. 2021 17:33

  bez přezdívky

  "Odpovedi se samozrejme vyhybate, ptal jsem se vas zda jste schopen sam posoudit ZCELA ZJEVNY rozpor se zakonem a vy mi na to rikate ze "od toho tady nejste" pripadne "kdo vsechno to take neni schopen posoudit". Ja se vas ale neptal od ceho tu jste, nebo kdo krome vas to je schopen posoudit."

  Já Vám ale jasně několikrát odpovídal. Jste evidentně v amoku, ani nevím proč, tady fajt nejde o život, natož v této bezvýznamné diskusi. Takže ještě jednou - jasně jsem uznal, že ke střetu se zákonem došlo. Ale nejsem tu od toho, abych to soudil. Pokud dojde k odvolání dotyčného, pak jedině dobře - padni komu padni. Pokud ne, pak to stejně neovlivním. Takže od toho, abych soudil tady rozhodně nejsem, od toho tu jsou jiní. Taky nevím, proč bych se tím měl vlastně zabývat. Nevím jak šachový kroužek ovlivní chod ČT, ale to není podstatné, prostě je to sdružení, tečka - beru. O odvolání rozhoduje někdo jiný. Takže ano, je mi to úplně jedno. Nemám na to naprosto žádný vliv. A co si o tom myslím, nebo můžu myslet, je věc druhá, ale naprosto nepodstatná. Někdo tu házel paragrafy, se v těch anonymech tady ztrácím, takže je jasně uvedeno, kdo o tom rozhoduje a kdo může odvolat. Vůbec nechápu co na tom celém nechápete, nebo o co Vám vlastně jde.. :)

  > Kdyz vas potkam na ulici a bezduvodne vas spraskam jako prasiveho psa, tak taky nebudete vedet zda slo o napadeni s ublizenim na zdravi, ale budete cekat na "oficialni" stanovisko?

  Přesně tak. Postup je takový, že dojde k výslechu policie a ta vás pak obviní na základě svého vlastního šetření. Já Vás můžu obvinit z čeho chci, ale důležité je to co vyplyne s šetření samotného. To co se vám může jevit jako ublížení na zdraví nebo napadení, ve skutečnosti může být hodnoceno jako přestupek nebo taky pokus o vraždu. Kdybych Vás v sebeobraně zastřelil, tak bych si bohužel příliš nepomohl. Na soudy jsou soudci, na vyšetřování policie. Podle mě jste zvolil naprosto nepromyšlený příklad.

  Nicméně už se diskuse přesunula na osobní rovinu, rád bych připomenul, že tato diskuse o Radě ČT, ne o mě. Ale pokud Vás to ještě baví, tam můžete pokračovat, rád si ještě pokecám. Ale myslím, že už nic dalšího k věci nevypadne.