Hlavní navigace

Názor k aktualitě Firefox Quantum už můžete vyzkoušet v betaverzi, v rychlosti má porazit Chrome od ichc - Obávám se, že podíl Firefoxu se nejspíš moc...

  • 29. 9. 2017 11:13

    ichc (neregistrovaný) 77.48.49.---

    Obávám se, že podíl Firefoxu se nejspíš moc zvětšovat nebude. Obrovský náskok Chromu oproti ostatním prohlížečům je dán něčím zcela jiným než technickou kvalitou jej nebo jiných prohlížečů. Laická většina společnosti rozhodně nebude zkoumat rychlost vykreslování (na reálnou rychlost zobrazování stránek v prohlížeči má stejně hlavní vliv rychlost připojení k internetu).

    Navíc bych si dovolil oponovat tvrzení článku, že nekompatibilita starších rozšíření (XUL, XPCOMM) je pouze "jistou nevýhodou". Naopak, pro zkušenější uživatele (kterých pravda je méně než laické většiny) to bude citelná rána, protože řada rozšíření dosud nemá žádnou náhradu (nebo je náhrada méně dovedná) a může trvat velmi dlouho, než nějakou dostane, a řada rozšíření z principu náhradu ani mít nemůže (např. Classic Theme Restorer, jež nemá vůbec zanedbatelný počet uživatelů).